Żuromin. Nagroda za pierzgę w miodzie dla bartnika z Żuromina

2012-06-20 08:32:07 (ost. akt: 2012-06-20 08:32:08)

Roman Stachyra – bartnik z Żuromina otrzymał prestiżową nagrodę Agro Polska 2012. Wyprodukowana przez żuromińskiego bartnika pierzga w miodzie spadziowym z propolisem uznana została za produkt wyjątkowy.

Roman Stachyra ze swoimi skarbami: pierzgą, miodem spadziowym, finalnym produktem swoich eksperymentów „Pierzgą w miodzie spadziowym z propolisem” oraz nagrodami Agro polska 2012

Roman Stachyra ze swoimi skarbami: pierzgą, miodem spadziowym, finalnym produktem swoich eksperymentów „Pierzgą w miodzie spadziowym z propolisem” oraz nagrodami Agro polska 2012

Autor: fot. AE

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

- Pierzga w miodzie spadziowym z propolisem to samo zdrowie – mówi nam Roman Stachyra żuromiński bartnik. Jego produkt docenili również jurorzy konkursu promocyjnego Agro Polska 2012. Roman Stachyra już po raz drugi otrzymał to prestiżowe wyróżnienie. Tym razem zostało mu ono wręczone podczas gali Agro Polska 4 czerwca w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.
Godło Agro Polska to symbol produktów najwyższej jakości –przekonują organizatorzy konkursu. Tym znakiem promocyjnym posługiwać się mogą wyróżnieni w konkursie producenci, których wyroby oparte są na recepturach, surowcach i technologiach krajowych.

Wszystko co w ulu najcenniejsze
Pierzga w miodzie z propolisem spełnia powyższe wymogi. – Mój produkt zawiera wszystko, co w ulu najcenniejsze – mówi Roman Stachyra.
Sprawdziliśmy. Każdy ze składników, a więc pierzga, propolis i miód mają ogromne właściwości lecznicze.
- Teraz wystarczyło tylko zmieszać te trzy produkty, żeby powstał prawdziwy eliksir odżywczy – mówi żurominianin.
Jednak, jak tłumaczy nam bartnik, łączenie tych trzech składników jest procesem technologiczne trudnym. – Miesiące, a nawet lata eksperymentów pozwoliły mi uzyskać „Pierzgę w miodzie” w takiej postaci, w jakiej przedstawiłem ją na targach – tłumaczy Stachyra.
- Już samo pozyskanie z ula pierzgi jest niezwykle trudne – mówi Stachyra - Z tym jednak bartnicy od jakiegoś czasu sobie radzą. Najwięcej problemów sprawia jednak proces łączenie składników - tłumaczy.
Masa umieszczona w słoiku przypomina musztardę, jednak efekt smakowy jest powalający. Wytrawny słodki miód spadziowy wzbogacony zostaje o lekko kwaśną pierzgę.

Eliksir życia za 63 zł
Litrowy słój „Pierzgi w miodzie spadziowym z propolisem” kosztuje 63 zł. Za taką cenę można kupić prawdziwy zdrowotny eliksir.
- Pierzga w miodzie leczy – mówi Stachyra.
Jak nam tłumaczy, zna już wiele przypadków, kiedy pierzga w miodzie pomagała w alergicznym zapaleniu pęcherzyków płucnych, w leczeniu łuszczycy.
- Ludzie mi dziękują za ten produkt, twierdząc, że im pomaga w walce z chorobą – przekonuje Stachyra.
Produkt żuromińskiego bartnika ma ogromne wartości odżywcze. Stachyra nie rezygnuje jednak z dalszych eksperymentów.
- Pszczoły od wieków wspomagały człowieka. Królewskie stoły uginały się już od pszczelich wytworów – tłumaczy bartnik – Wierzę, że wszystko, co wytworzy ten przyjazny dla naszego gatunku owad, może tylko w pozytywny sposób wpłynąć na nasze zdrowie – dodaje.
Tym samym Roman Stachyra będzie próbował wzbogacać swój produkt, eksperymentować proporcjami i składnikami.
Wszystkie składniki będą jak dotąd pochodzić z jednego miejsca. Z pszczelego ula.

Składniki: Pierzga jest to pokarm larw i młodych pszczół. Naturalnie przetworzony przez pszczoły pyłek kwiatowy, który dodatkowo został wzbogacony wydzielinami organizmów pszczół. Przez dietetyków uważana za eliksir odżywczy. Dzięki pierzdze pszczoły żyją dłużej.
Propolis – kit, wosk pszczeli, wykazuje silne działanie bakteriobójcze. Ta właściwość znalazła zastosowanie w lecznictwie. Kit pszczeli przyśpiesza procesy gojenia i regeneracji tkanek, jest skuteczny również w przypadku oparzeń. Ponadto może być używany przy przeziębieniu, paradontozie i chorobach układu pokarmowego. Propolis stosowany był już przez egipskich kapłanów.
Miód spadziowy – gatunek miodu zawierający dużo różnych substancji wspomagających leczenie w schorzeniach dróg oddechowych. Spadź zbierana jest przez pszczoły z wydzielin pasożytujących na liściach tych drzew owadów (mszyc lub czerwiów), zmieszanych z wyciekającym – na skutek nakłucia owadów – sokiem komórkowym.

Komentarze 21 pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj swój komentarz

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

  1. Do PSL #864530 | 109.243.*.* 29-10-2012 06:33

    PSL to tak jak pewna pani,z kazdym gra o stołki.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Katolik #859605 | 5.173.*.* 24-10-2012 16:56

    A to się narobiło,tak zacnego Pana obgadywać?nie wstyd wam,on całe życie poświęcił PSL0owi i pszczołom.Od pszczół to masz chłopie miód i tak trzymaj,od kolegów z partii masz gó..o i wstyd.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. sy -owa #856152 | 164.126.*.* 22-10-2012 08:26

    Oj Roman, Roman,wykorzystują Cię w PSL-u jak jedną panią w partyi Samoobrony.Ty sam nie wiesz,które to Twoje dziecko,coś Ty sam wymyślił a co inni.Zostałeś honorowym w tejże partyi.Biedny zając,biedny. Daj sie komus utulić w ramionach i patrz jak inni rządzą.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. I co #854961 | 31.174.*.* 20-10-2012 20:39

    I coś chłopie z tego PSL-u zrobił,rozhukaną grupę gdzie liczy sie władza i forsa.Pierwsza forsa ale bez władzy jej nima więc władza pierwsza.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Pokret #852728 | 46.113.*.* 18-10-2012 19:12

      To ja startowałem na wszelkiej maści wyborach z PSL-u czy wystawiony przez partię na zająca pan Stachyra i na końcu zrobiony na szaro(bez stanowiska). A władza,szpital i całe to bagno to PSL,który to budował pan Stachyra podobnie jak budował swoja pasiekę. Myślę,że dla tego pana to Żuromin nie jest zapyziały.

      ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

      1. kurczę@ #852156 | 77.112.*.* 18-10-2012 10:47

        ten pan nie zajmuje sie PSL-em ma lepsze rzeczy do roboty i promowanie zapyziałego Żuromina i tak napchanych jadem ja ty pokrętów!!!!!!!!!Brawo za miody rewelacja!!Jeden chociaż co potrafi coś robić a nie dużo gadać,bo reszta jak władze,szpital i całe tu bagno to dno!!!!

        Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      2. pokręt #847198 | 109.243.*.* 14-10-2012 08:21

        Delektuj się miodkiem a jadu nie wyciągaj na wierzch bo mnie zainteresował bardziej ten jad niz miodek i przeczytałem wszystkie komentarze.I widzę,że nasz pan z PSL-u ma się za co wstydzić,myślę o posunięciach panów z PSL-u w naszym powiecie.Lepiej niech się tym miodem zajmuje a nie "partyją".

        Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      3. Magdalena #847089 | 178.43.*.* 13-10-2012 22:35

        Jadu tutaj nie brakuje,a miodek pyszny :)

        Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      4. hmmm #830245 | 89.231.*.* 28-09-2012 19:34

        Abstrahując od tych komentarzy z dupy wysranych, wyroby tego Pana są na prawdę świetne, lepszych jeszcze nie znalazłam, żadnego innego miodu już nie kupuję. Dawno temu moja babcia jeździła specjalnie do jego pasieki, jak jeszcze nie był tak znany. Gratuluję nagród bo są naprawdę zasłużone.

        ! - + odpowiedz na ten komentarz

      5. kala #726373 | 46.112.*.* 30-06-2012 09:37

        Mam pytanie. Czy ten pan został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa? Wiem, że czynił takie próby.

        Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      6. Żurominianin #715079 | 83.6.*.* 21-06-2012 05:46

        Długie lata spędził w PZPR.

        Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

        1. evfrvc #714985 | 46.186.*.* 20-06-2012 22:45

          Brawo Roman Stachyra. Mościompanie szkoda, ze Wasc z PSL.

          ! - + odpowiedz na ten komentarz

        2. pi #714908 | 87.205.*.* 20-06-2012 21:57

          Produkt Stachyry ma ogromną wartość dla promocji powiatu żuromińskiego. Spotkałem się i w Warszawie, i w Płocku, przedstawiając się jako mieszkaniec Żuromina, z pytaniem czy znam żuromińskiego bartnika. Gratuluję

          Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

          1. Piąteczka #714845 | 83.31.*.* 20-06-2012 21:18

            A co żeś taki pazerny ,że od razu aż dziesięć słoików potrzebujesz?

            Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

            1. Plutaś #714824 | 164.126.*.* 20-06-2012 21:08

              Produkt leczniczy? Przebadano?Jeśli lepsze od prostamolu to zakiś Pan Panie Stachyra dziesięć słoików dla mnie.Na dobry początek.

              ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

              1. asdan #714672 | 188.221.*.* 20-06-2012 19:18

                Gdzie można kupić ten zajebisty produkt?

                Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                1. 4444444444444 #714639 | 83.6.*.* 20-06-2012 18:49

                  nie warto się starać Panie Stachyra, komentarze pokazują jak zależy czer..... na rozwoju powiatu i naszego terenu

                  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                2. Puzel #714407 | 79.163.*.* 20-06-2012 15:20

                  Gratuluję pracy z pszczółkami. Pan Stachyra był niedocenianym zającem dla PSL-u.Zbierał mnóstwo głosów a posadki żadnej nie otrzymał.Ładnie go koledzy wy...ali. Zwrócą się do Pana przed wyborami aby zebrać dużo głosów.A jakież samopoczucie u niedoszłej synowej,o zdrówko się pytam.Serdecznie pozdrawiam i Pana i ją i pszczółki.

                  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (20)

                  1. helena #714250 | 83.14.*.* 20-06-2012 13:34

                    Gdybyś sprzedawał jad w słoikach, to by było ekstra

                    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                  2. info #714171 | 83.24.*.* 20-06-2012 12:32

                    Panie Romanie wracaj ratować braci PSL-u.

                    ! - + odpowiedz na ten komentarz

                  3. xeg #713972 | 89.77.*.* 20-06-2012 10:17

                    ach ten Roman, jakie on ma parcie na szkło. Może to właśnie Stachyra powinien być starostą i wtedy będzie powiat pierzgą i mlekiem płynący.