Piątek, 9 grudnia 2016. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Żuromin. ZOL w połowie pusty

2013-03-08 08:13:49 (ost. akt: 2013-03-08 08:24:37)
W nowoczesnym Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w Żurominie połowa miejsc jest niewykorzystana, bo NFZ nie zgodził się na większy kontrakt

W nowoczesnym Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w Żurominie połowa miejsc jest niewykorzystana, bo NFZ nie zgodził się na większy kontrakt

Autor zdjęcia: fot. ae

Podziel się:

Nowo wybudowany Zakład Opiekuńczo – Leczniczy w Żurominie może przyjąć 60 pacjentów. Obecnie znajduje się w nim 30 osób. Tylko na tyle pozwala umowa z Narodowym Funduszem Zdrowia. - W dalszym ciągu trwają negocjacje związane z zwiększeniem wartości umowy, czyli na dodatkowe 30 łóżek w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym – poinformował nas dyrektor szpitala Zbigniew Białczak

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W listopadzie zakończyła się budowa Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Żurominie. Budowa trwała półtora roku i kosztowała szpital około 6,5 miliona złotych. Nowoczesny i funkcjonalny budynek może przyjąć 60 pacjentów wymagających stałej opieki. Dotychczas ZOL znajdujący się w budynku żuromińskiego szpitala, mógł przyjąć maksymalnie 30 osób. Po uroczystym otwarciu nowego ZOL-u , pacjenci zostali przeniesieni do nowego budynku. Niestety w dalszym ciągu 30 łóżek w nowym budynku jest wolnych. Na przyjęcie nowych pacjentów nie pozwala umowa z Narodowym Funduszem Zdrowia.

- Na podstawie umowy obecnie obowiązującej Fundusz może sfinansować ciągłą opiekę realizowaną jednoczasowo dla 30 pacjentów. Takie są warunki umów obowiązujących do końca 2013 r. - poinformowała nas Agata Sochaczewska z Zespołu Prasowego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Warszawie - Ta konkretna umowa podpisana jest do końca 2014 roku i na sam rok 2014 warunki będą negocjowane osobno.

Szpital negocjuje


Dyrektor szpitala Zbigniew Białczak poinformował nas, że negocjacje z NFZ w sprawie zapełnienia wolnych miejsc w ZOL – u w dalszym ciągu trwają i jak twierdzi jest możliwe podpisanie aneksu do umowy zwiększającego wartość wcześniej zawartej umowy na świadczenie usług opiekuńczo – leczniczych.

- Obecnie w Zakładzie przebywa 30 pacjentów. Ich liczba nie uległa jeszcze zwiększeniu z uwagi na fakt, że w dalszym ciągu trwają negocjacje związane ze zwiększeniem wartości umowy na świadczenie pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej czyli na dodatkowe 30 łóżek - poinformował nas dyrektor Zbigniew Białczak.

Jak i kiedy zakończą się negocjacje nie wiadomo. Póki co jedno z większych przedsięwzięć żuromińskiego szpitala nie może być w pełni wykorzystywane, a nowoczesny zakład stoi w połowie pusty.

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mcgregor #1018071 | 31.175.*.* 10 mar 2013 21:44

  jaki pesymizm w tytule przecież można napisac, że oddział jest już w połowie zapełniony - i już bedzie kolejny sukces dyrekcji szpitala i starostwa !!!!!-

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Stary bywalec oddziałów #1016350 | 31.175.*.* 9 mar 2013 11:12

  Jedno miejsce zarezerwuję dla siebie,gdzie się z tym problemem zwrócić?

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Aj waj,aj waj #1016237 | 31.174.*.* 9 mar 2013 09:08

  Tam miejsce dla swojej cioci znalazł włodarz,dla mamusi sędzia czy prokurator.Maja kasy jak lodu i swoich najbliższych pchają do takiego ośrodka,wstyd i hańba,powinni miec dożywotnio zakazane wykonywanie swoich obowiązków,do łopaty,to ludzie bez serca,nastawieni na kasę,matka tyłek wycierała a teraz ją won z domu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)