Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Siemcichy. Nie ma dzieci, nie ma szkoły

2013-03-11 07:53:44 (ost. akt: 2013-03-11 07:57:10)

Podziel się:

Radni Gminy Lutocin podjęli uchwałę o zamknięciu szkoły podstawowej w Siemcichach. Placówka była filią szkoły w Przeradzu Małym. W szkole uczyło się zaledwie pięcioro dzieci. – Szkoła umarła śmiercią naturalną. Nie ma dzieci, nie ma szkoły – mówi wójt Gminy Lutocin Ryszard Gałka.

Decyzja zapadła na ostatniej sesji Rady Gminy Lutocin. Radni podjęli odpowiednią uchwałę i z dniem 1 września placówka kończy swoją działalność dydaktyczną. Powodem zamknięcia placówki były względy demograficzne.
- Ta szkoła umarła śmiercią naturalną – tłumaczy wójt gminy Ryszard Gałka. Dzieci było za mało, żeby ta placówka mogła dalej funkcjonować – dodaje.
Dlatego też obyło się bez protestów, a szkoła została zamknięta w porozumieniu z rodzicami, a także Związkiem Nauczycielstwa Polskiego. Dzieci od nowego roku szkolnego będą uczyć się w innych pobliskich szkołach. Jak mówi wójt, część dzieci będzie uczyła się w Przeradzu, a część w Będzyminie. Pracy nie straci także nauczycielka.
- Pracująca w tej placówce nauczycielka znajdzie zatrudnienie w szkole w Przeradzu – informuje wójt Gałka.
Michał Osiecki

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Aj waj,aj waj #1018347 | 188.33.*.* 11 mar 2013 08:00

    Za dużo antykoncepcji,faceci włóczą się po różnych miejscach,piją,zaniedbują żonki,kochanki i dzieciaczków brak.A inne sposoby zakazane.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz