Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Kuczbork. Radni po stronie mieszkańców

2013-03-11 08:01:12 (ost. akt: 2013-03-11 08:07:46)
Radni byli jednomyślni

Radni byli jednomyślni

Autor zdjęcia: fot. mo

Podziel się:

Radni Gminy Kuczbork-Osada zajęli się protestem mieszkańców wsi Zielona w sprawie budowy chlewni. Radni w oficjalnym stanowisku stanęli po stronie swoich wyborców i uznali protest mieszkańców za słuszny.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Mieszkańcy wsi Zielona protestują przeciwko budowie dwóch chlewni w tej miejscowości. Pod petycją, którą napisali mieszkańcy podpisało się ponad trzysta osób. Do protestu przyłączył się także Zespół Placówek Oświatowych w Zielonej w okolicy, którego zlokalizowane miały zostać owe obiekty. Do pomocy protestujący zaprosili także posła Prawa i Sprawiedliwości Macieja Małeckiego. Na ostatniej sesji Rady Gminy Kuczbork do protestu ustosunkowali się także radni. Jednogłośnie uznali, że stanowisko mieszkańców Zielonej jest słuszne.
- Rada Gminy popiera stanowisko mieszkańców wsi Zielona zawarte w proteście z 23 stycznia – brzmi oficjalne stanowisko radnych przyjęte w formie uchwały.
Radni zobowiązali także wójta do podjęcia działań mających na celu opracowania zmian studium uwarunkowań kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.W celu ograniczenia budowy ferm wielkotowarowych i innych obiektów wpływających na jakość życia mieszkańców podjęte zostaną działania w kierunku opracowania zmian studium uwarunkowań kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, w którym określi się możliwości lokalizacji obiektów uciążliwych dla mieszkańców i środowiska.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB