Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Mleczówka. „Jedyny taki dzień”- 8 marca!

2013-03-21 08:57:24 (ost. akt: 2013-03-21 08:59:39)
Dzień Kobiet w Mleczówce

Dzień Kobiet w Mleczówce

Podziel się:

Pod takim hasłem przebiegało uroczyste spotkanie zorganizowane dla Pań w Szkole Podstawowej w Mleczówce. W sobotnie popołudnie, w pięknie przystrojonej sali spotkało się liczne grono kobiet z okolicznych wiosek, by wspólnie świętować Dzień Kobiet.

Uroczystość ta organizowana jest w szkole od czterech lat i cieszy się dużą popularnością. Jej zorganizowanie możliwe było dzięki zaangażowaniu Pani dyrektor Małgorzaty Markowskiej, nauczycieli, rodziców,sołtysów, radnego i sponsorom.
Na spotkanie z życzeniami i naręczem kwiatów przybył także Wójt Gminy Lubowidz- p.Krzysztof Ziółkowski z przewodniczącym rady p.Michałem Zielińskim. W szkole gościły również dyrekcje z gminnych szkół, prezes powiatowego oddziału ZNP w Żurominie, p. Marzena Więckowska. Na specjalne zaproszenie przybyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Okalewa.
Uroczystość rozpoczęła się życzeniami dla Pań od Wojta, Sołtysów i Radnego. Były kwiaty i piosenki dedykowane paniom. Po kolacji czas wypełniały paniom konkursy z nagrodami, wspólny śpiew i rozmowy. Zaproszone panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Okalewa opowiadały o swojej działalności.W jednej z sal można było podziwiać i nabywać wyroby rękodzieła kobiet z Koła Gospodyń Wiejskich z Okalewa oraz palmy,kartki i pisanki wykonane przez uczniów tutejszej szkoły. Za zebrane ze sprzedaży pieniądze uczniowie pojadą na wycieczkę.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB