Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Powiat. Kto zastąpi Drążewskiego?

2013-03-21 09:01:02 (ost. akt: 2013-03-21 12:26:19)
Piotr Wlizło jest kuluarowym faworytem

Piotr Wlizło jest kuluarowym faworytem

Podziel się:

Kto będzie wiceprzewodniczącym rady powiatu? Od roku, kiedy tej funkcji zrzekł się Stanisław Drążewski, w Radzie Powiatu mamy wakat. Już dziś (czwartek) radni prawdopodobnie wybiorą wiceprzewodniczącego. My typujemy, że stanowisko to zajmie Piotr Wlizło.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl


Prawie od roku stanowisko drugiego wiceprzewodniczącego Rady Powiatu jest wolne. Od czasu kiedy Stanisław Drążwski, poprzedni wiceprzewodniczący, zrzekł się mandatu, nie wybrano nikogo na jego miejsce. Na najbliższej sesji 21 marca radni prawdopodobnie zdecydują, kto zasiądzie obok Jerzego Rzymowskiego i Ireneusza Rejmusa. Oficjalnie żadne nazwiska nie zostały jeszcze podane. W kuluarach jednak mówi się, że stanowisko wiceprzewodniczącego obejmie Piotr Wlizło, radny PSL.
- Nic na ten temat nie wiem. Trzeba poczekać do czwartku – mówi sam zainteresowany Piotr Wlizło - Jak już będę coś wiedział, to się przyznam – dodaje.

Jeśli nie Wlizło, to kto? Wydaje się, że PSL, które ma większość w radzie nie zdecyduje się na poparcie kogoś spoza partii. Fizycznie możliwe zatem jest, że wiceprzewodniczącym mógłby zostać Piotr Wlizło, Henryk Mac lub Antoni Marek Tański. Wydaje się, że akcje Wlizły spośród tej trójki stoją najwyżej.

Kto nie może

W prezydium rady nie może zasiąść członek Komisji Rewizyjnej, czyli radni Ryszard Dobiesz (PSL), Mirosław Różański (SLD) i Zbigniew Włocki (SLD). Oni nie są brani pod uwagę. Wiceprzewodniczącym nie może być też członek Zarządu Powiatu, czyli kolejnych trzech radnych: Bernard Jabłoński, Waldemar Jacek Cecelski i Dariusz Adam Sajewski nie może się ubiegać o miejsce w prezydium. Wybór staje się zatem mocno ograniczony.

A co z opozycją

Nieoficjalnie mówi się też, że wiceprzewodniczącym mógłby być Michała Bodenszaca, ale jest to radny opozycji, więc trudno się spodziewać, że poprze jego kandydaturę większość radnych.
- Mnie nikt takiej propozycji nie składał – twierdzi Michał Bodenszac.

Z kolei radni z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej sami odmówili kandydowania. Radni Marek Budzich, Mariusz Jarzynka, Lech Kosek i Aneta Goliat zapytani na ostatnim posiedzeniu Komisji Zdrowia, czy chcieliby kandydować na to stanowisko, zaprzeczyli.

A może nie trzeba drugiego wiceprzewodniczącego?

Przez ponad rok Rada radziła sobie bez drugiego wiceprzewodniczącego, więc może ta funkcja nie jest nikomu potrzebna. Komisja statutowa powołana do opracowania zmian w statucie powiatu, chciała wprowadzić zapis, według którego Rada Powiatu miałaby jednego wiceprzewodniczącego. Tłumaczono to m.in. oszczędnościami dla budżetu. Pomysł jednak nie został poparty przez większość radnych. Teraz, gdy statut został przyjęty, uchwała o wyborze drugiego wiceprzewodniczącego musi zostać podjęta na najbliższej sesji.

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pokręt #1030667 | 5.173.*.* 21 mar 2013 22:39

  Pamietam artykuły "Drążewski nie ma pracy",zmartwienie w oczach społeczeństwa powiatu,gmin,o niemal w województwie płakali.Człowiek przychodzący do pracy kilkadziesiąt lat i nagle nie ma gdzie przychodzić.Ma na utrzymaniu rodzinę,przyzwyczajony do luksusu a jakiś przypadkowy wójt odciął go od koryta.To na złość wójtowi trzeba coś zrobić,tak pomyśleli koledzy i zrobili.Miejsce do przychodzenia dostał.I tak nam się prezentuje jedna strona sceny politycznej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Janusz #1030658 | 164.126.*.* 21 mar 2013 22:22

   BB a powąchaj swój palec czy nie śmierdzi? od trzymania go w czyjejś d....

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. BB #1030653 | 83.31.*.* 21 mar 2013 22:12

   Bardzo dobrze! Panie Piotrze pozdrawiam serdecznie! Ale zazdrość i zawiść niektórych dobija, niech w nich kiełkuje!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Mietek #1030620 | 78.88.*.* 21 mar 2013 21:28

   To już tradycja PSL -u nie wszedł do rady powiatu , bo zabrało mu głosów, a został wiceprzewodniczącym !!!!!! Podobnie jak Stachyra, którego już nie ma w radzie .

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Już #1030310 | 31.175.*.* 21 mar 2013 16:47

    Już zastąpił ten na zdjęciu,zanim napiszą w Kurierze minie dwa tygodnie.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (11)