Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Żuromin. Co dalej z Football Academy

2013-03-22 08:28:52 (ost. akt: 2013-03-22 08:31:00)
Na Komisji menager szkółki przedstawił problem radnym

Na Komisji menager szkółki przedstawił problem radnym

Autor zdjęcia: fot. ej

Podziel się:

Sprawa szkółki piłkarskiej, której uczestnicy nie zostali wpuszczeni na zajęcia w hali ma ciąg dalszy. Może już niedługo czarno na białym będzie wiadomo, czy zajęcia mogą się odbywać tam, gdzie do tej pory. Kwestie rozstrzygnie Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych i Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Tymczasem dzieci trenują w Zespołach Szkół nr 1 i nr 2.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl
O problemie szkółki piłkarskiej pisaliśmy w poprzednim numerze Kuriera. Przypominamy: szkółka piłkarska Footbal Academy prowadziła zajęcia w hali sportowej przy LO w Żurominie od kilku miesięcy. W czwartek 7 marca uczestnicy, nie zostali wpuszczeni na zajęcia. Kierownik hali Dominik Stopczyński wyjaśnił, że zajęcia nie mogą dłużej się odbywać w hali, ponieważ szkółka za treningi pobiera opłaty.

Sprawa na komisji
Sprawa dotycząca szkółki piłkarskiej Football Academy została poruszona na ostatniej komisji Zdrowia, Spraw Społecznych, Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu, w czwartek 14 marca. Na spotkaniu był obecny menager żuromińskiego oddziału szkółki Piotr Retkowski. Wyjaśnił radnym na czym polega problem. Mówił, że nie rozumie całej sytuacji.
- To co robiliśmy do tej pory było zgodne z regulaminem hali sportowej- tłumaczył Piotr Retkowski – chciałbym, żeby radni zajęli się tą sprawą.
Retkowski tłumaczył, że pieniądze które płacą rodzice szkółce są przeznaczane na sprzęt sportowy dla dzieci, wyjazdy na mecze, ubezpieczenie uczestników i opłacenie trenerów. On sam nie zarabia nic na prowadzeniu szkółki. Nie rozumie więc, dlaczego zajęcia nie mogą się odbywać w dalszym ciągu w hali.

Dzieci trenują w Zespołach Szkół
Obecnie zajęcia piłkarskie są prowadzone w Zespole Szkół nr 2 i nr 1, ale Retkowski nie ukrywa, że wolałby, żeby odbywały się w hali przy Liceum.
- Pieniądze, które są przeznaczane obecnie na zapłacenie sali w szkole mogłyby byś przeznaczone dla dzieci – mówił Retkowski – hala przy LO jest również bardziej odpowiednia do takich zajęć.

Rozstrzygnie Ministerstwo
Obecny na posiedzeniu Komisji starosta Janusz Welenc wyjaśnił, że z racji dofinansowania z Unii Europejskiej, hala przy Liceum nie może przynosić żadnego przychodu. Nie może zarabiać na niej ani Powiat Żuromiński, ani inne podmioty, którym udostępniana jest hala. Starosta wyjaśnił, że żeby sytuacja była jasna dla wszystkich, o opinię w tej sprawie zostanie poproszona Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Tam zostaną wysłane dokumenty Footballl Academy i fundacji, która jest właścicielem szkółki. Na tej podstawie ostatecznie zostanie rozstrzygnięte, czy zajęcia mogą się odbywać w hali czy nie.

Komentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Typowa Polska zawiść #1611125 | 83.6.*.* 17 gru 2014 12:10

  Polska to Dziki kraj w którym do żłoba w pewnym momencie dostali się ludzie którzy nic nie robią tylko liczą kasę jaka im wpada. Ktoś kto nie jest z ich drużyny nie ma szans zrobić czegoś fajnego. To jest skurwysyństwo i tacy ludzie nie powinni działać na żadnej płaszczyźnie w naszym kraju ponieważ tylko szkodzą!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Robinson #1183457 | 79.191.*.* 28 sie 2013 17:01

  nie rozumie Polski i Polaków. Dzieci trenują, rozwijają się ruchowo (a to ważne) a jakiś gość na stołku który nie ma pojęcia o niczym zabrania im trenować bo rodzice płaca za zajęcia. Płacą ponieważ Ci którzy prowadzą te zajęcia za darmo robić tego nie będą. Zamiast się cieszyć ,że dzieciaki mają zajęcie to jak to w Polsce bywa komuś się to nie spodobało i próbuje podstawić nogę tym co coś fajnego robią. Typowe dla Polaków podejście do sprawy. A może Retek jakby był w opcji politycznej a do tego tej co rządzi w mieście to by halę dostał? Sprawdzić zapis a on nie jest taki że hala ma stać pusta. To wymysł Polaków a Unia nie daje im kasy żeby się nic nie działo.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ***N #1108977 | 79.189.*.* 10 cze 2013 12:46

  Minęły 3 miesiące i w sprawie możliwości trenowania dzieci na hali dalej nic nie wiadomo. Wstyd. Po co to marnować unijne pieniądze i inwestować w coś z czego potem nie można korzystać? Może czas już wymienić tych zramolałych polityków na młodych i otwartych na potrzeby społeczeństwa ludzi. Wygląda na to ,że obecni tylko potrafią z wielką pompą otwierać , wstęgi przecinać i puszyć się ile to oni dla powiatu zrobili.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. G.O.B. #1033058 | 79.163.*.* 24 mar 2013 13:57

   jak na razie to z hali bez przeszkod korzystają uczniowie. a przeciez miała być dla mieszkańców i tętnić życiem.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Jarek #1032708 | 188.33.*.* 23 mar 2013 22:05

   Problem hali istnieje tylko na poziomie merytorycznym, czyli jeśli pan Piotr nie może wejść na hale, bo wymyślił sobie że założy szkółkę piłkarską i przyciągnął rodziców i dzieci do zorganizowanej formy udziału w zajęciach to w czym problem??? Tak jak napisał P.R. jeśli przyjedzie trener jakiejś dyscypliny który ma działalność i wejdzie na hale z kimś kto zapłaci to afera, więc żyj nam szara strefo i broń boże rejestrować działalność w Żurominie bo cię nigdzie nie wpuszczą. Odpowiedź jest prosta to starostwo powinno zapewnić trenerów i instruktorów różnych dyscyplin aby hala funkcjonowała, bo po to została wybudowana aby organizować zajęcia dla różnych grup, kto wie czy taki zapis gdzieś nie widnieje??? problem tkwi w tym, że osoby w sposób pośredni pobierające opłaty powinny być uwzględniane w np. w drugiej kolejności co do ustalania godzin i dni korzystania hali, a nie w ogóle nie wpuszczane.Myślę, że to nie jest tylko problem FA ale można go dziś rozwlec o wiele bardziej.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   Pokaż wszystkie komentarze (18)