Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Powiat Żuromiński na drugim miejscu

2013-03-26 12:25:51 (ost. akt: 2013-03-26 12:32:42)

Podziel się:

Powiat Żuromiński zajął drugie miejsce w województwie mazowieckim i trzynaste w Polsce wśród powiatów ziemskich w rankingu prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich. Komisje oceniały funkcjonowanie urzędów na wielu płaszczyznach – między innymi na podstawie działań prorozwojowych, współpracy krajowej i międzynarodowej, przyjazności wobec obywateli.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl


Świetnie wypadło Starostwo Żuromińskie w rankingu Związku Powiatów Polskich. Biorąc natomiast pod uwagę gminy miejsko – wiejskie Gmina i Miasto Żuromin oraz Miasto i Gmina Bieżuń znalazły się na 29. miejscu w województwie mazowieckim. W kategorii gminy wiejskie na 39. pozycji w województwie mazowieckim znalazła się Gmina Lubowidz i Gmina Lutocin a na 40. pozycji Gmina Siemiątkowo i Gmina Kuczbork.
Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów Związku Powiatów Polskich według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa, działania promocyjne. Kolejność w Rankingu uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz zrealizowanych projektów.

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Michał #1035813 | 89.72.*.* 26 mar 2013 21:31

  no dobrze... a ktore miejsce zajmuje nasz powiat i jak wypada na tle innym w czyms bardziej istotnym i bardziej waznym dla naszego powiatu, spoleczenstwa... np. pod wzgledem bezrobocia?!?!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pokręt #1035629 | 188.33.*.* 26 mar 2013 19:26

  Sformułowania w artykule tak ogólnikowe i niezrozumiałe,że zadumałem się.No weźmy rozwiązania ekoenergetyczne,współpraca krajowa i międzynarodowa.Może dłuższy artykuł z rozwinięciem tych zagadkowych sformułowań. Rozgryzłem współprace międzynarodową.Otóż wolne dla pracowników przed wszystkimi świętami kościelnymi,w najbliższy piatek pracują bodajże do jedenastej po to,by w domu się obrobic i móc wypoczętym uczestniczyć we mszach (czynnie,dając na tacę). Wolne na rekolekcje,na kolędę..........

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. sąsiad #1035509 | 82.160.*.* 26 mar 2013 18:18

  Aż dziwi wyróżnienie naszego powiatu w związku z "przyjaznością wobec obywateli"(cóż to za nowomowa P."redaktor"?!).Domyślam się,że chodzi tu o przyjazny stosunek do petentów. Ciekawe zatem czy szanowna komisja wzięła za oznakę owej przyjażni fakt,ze nasze starostwo odpowiada na wnioski obywateli po 1o miesiącach od złożenia ich w sekretariacie,a odwołań od decyzji starostwa nie odsyła się do wojewody nawet w ciągu roku(a należy to uczynić w ciągu 7 dni).Jak to ma być ta przyjażń to wolę relacje oziębłe ,ale poprawne.Ciekawi mnie, jaki to miernik badał tę "przyjazność"?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. zlekkazawiany #1035128 | 213.77.*.* 26 mar 2013 13:48

   Boże, to co dzieje się w powiatach na dalszych miejscach rankingu! Tragedia !

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz