Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Piłka halowa. Gościnny Żuromin, SLO Raciąż wygrywa w hali przy LO

2013-03-30 12:00:00 (ost. akt: 2013-03-29 08:50:04)
Wspólne zdjęcie przed rozpoczęciem turnieju

Wspólne zdjęcie przed rozpoczęciem turnieju

Autor zdjęcia: fot. zbiory prywatne

Podziel się:

Mistrzowie rejonu ciechanowskiego - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie, ani też wicemistrz powiatu żuromińskiego Liceum Ogólnokształcące w Żurominie nie było w stanie wygrać I Międzypowiatowego Turnieju o Puchar Dyrektora LO rozgrywanego w Żurominie. Najlepszym zespołem zmagań okazał się gościnnie występujący w hali przy LO zespół Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

W piątek 22 marca w hali przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie odbył się i Międzypowiatowy Turniej o Puchar Dyrektora LO Wojciecha Gralewskiego. W turnieju wzięło udział sześć zespołów. Czterech przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu żuromińskiego – mistrz powiatu oraz rejonu ciechanowskiego Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie, wicemistrz powiatu Liceum Ogólnokształcące w Żurominie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej oraz Liceum Ogólnokształcące w Bieżuniu, a także Gimnazjum nr 1 w Żurominie oraz mistrz powiatu płońskiego, trzecia drużyna rejonu ciechanowskiego Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Raciążu. Taka obsada gwarantowała wysoki poziom piłkarski imprezy. Dopisała także publiczność, która momentami bardzo szczelnie wypełniała trybuny hali.
O tym, że turniej jest bardzo wyrównany można było się przekonać już w spotkaniach grupowych. Bardzo wiele emocji przyniosły zmagania w grupie A, gdzie mierzyły się LO Żuromin, LO Bieżuń i ZSP Żuromin. Po dwóch spotkaniach wszystkie drużyny miały po jednym zwycięstwie i o końcowej klasyfikacji zadecydowały bezpośrednie spotkania pomiędzy zespołami. Nieco spokojniejsza była rywalizacja w grupie B, gdzie bezapelacyjnie zwyciężyli goście z Raciąża, wyprzedzając zespół z Gimnazjum nr 1.
W półfinałach również nie zabrakło emocji. Gospodarze LO Żuromin mimo prowadzenia ulegli naporowi SLO Raciąż. Paweł Słabkowski golkiper LO został pokonany dwukrotnie i to podopieczni Olgierda Wszałkowskiego awansowali do finału. W drugim półfinale obie drużyny postawiły na ofensywę i padło aż jedenaście bramek. Zwycięzcą okazali się mistrzowie rejonu ciechanowskiego. W finale oglądaliśmy bardzo dobre widowisko. Wynik otworzyli gracze Cezarego Sznytra za sprawą Sebastiana Szelugi już po trzydziestu sekundach gry. Po przerwie gracze Wszałkowskiego wyrównali, a potem objęli prowadzanie. Na kilak minut przed końcem gry padło wyrównanie, a strzelcem bramki był Bartosz Narewski. Ten sam gracz przed upływem regulaminowego czasu gry musiał opuścić boiska za sprawą dwóch żółtych kartek. Gry w przewadze nie wykorzystali gracze z Raciąża i o wszystkim zadecydowały rzuty karne. Te lepiej wykonywali piłkarze SLO i to w ich ręce trafił puchar. Na trzeciej lokacie uplasował się zespół LO Żuromin.

Grupa A
ZSP Żuromin – LO Bieżuń 2:3
LO Bieżuń – LO Żuromin 1:2
ZSP Żuromin – LO Żuromin 3:2

Grupa B
SLO Raciąż – ZSP Zielona 8:0
G1 Żuromin – ZSP Zielona 5:1
G1 Żuromin – SLO Raciąż 1:5

Półfinały
ZSP Żuromin – G1 Żuromin 7:4
LO Żuromin – SLO Raciąż 1:2

O V miejsce
LO Bieżuń – ZSP Zielona 7:1

O III miejsce
LO Żuromin – G1 Żuromin 3:8

Finał
ZSP Żuromin – SLO Raciąż 2:2 k.2:3

Klasyfikacja końcowa
1. SLO Raciąż
2. ZSP Żuromin
3. LO Żuromin
4. G1 Żuromin
5. LO Bieżuń
6. ZSP Zielona

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. obiektywny #1039751 | 79.191.*.* 30 mar 2013 15:36

  Chciałbym tez właśnie dodać że LO Bieżuń zostało vice-mistrzem powiatu żuromińskiego. W linku artykuł potwierdzający to: http://kurierzurominski.pl/134196,Pi lka-nozna-Awans-w-swietnym-stylu.html#ax zz2P28qbvCm

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. do Pana M.Osieckiego- #1039623 | 83.15.*.* 30 mar 2013 12:56

   Wicemistrzem powiatu żuromińskiego w piłce halowej chłopców jest LO W BIEŻUNIU .LO w Żurominie zajęło IV miejsce.Proszę o sprostowanie

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz