Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Żuromin. „Daję słowo” dla Darii Pyrzanowskiej i Izy Sosnowskiej

2013-04-04 12:12:33 (ost. akt: 2013-04-04 12:19:20)
pamiątkowe zdjęcie laureatów z gimnazjum oraz jury: (od lewej) Marzena Lorkowska (jury), Aleksandra Nosek, Aneta Domagalska, Magdalena Rochowicz, Natalia Rakoczy, Konrad Bagiński, Daria Pyrzanowska i Karolina Grześkiewicz (jury)

pamiątkowe zdjęcie laureatów z gimnazjum oraz jury: (od lewej) Marzena Lorkowska (jury), Aleksandra Nosek, Aneta Domagalska, Magdalena Rochowicz, Natalia Rakoczy, Konrad Bagiński, Daria Pyrzanowska i Karolina Grześkiewicz (jury)

Autor zdjęcia: fot. ae

Podziel się:

Wiosenna edycja konkursu recytatorskiego dla młodzieży „Daję słowo” już za nami. Tej wiosny gimnazjaliści recytowali poezję i prozę Juliana Tuwima. Wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się Daria Pyrzanowska, zaś wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych Iza Sosnowska.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

Młodzi recytatorzy z powiatu żuromińskiego 26 marca stanęli do konkursu „Daję słowo” organizowanego przez Żuromińskie Centrum Kultury. Rywalizowali w dwóch kategoriach. W pierwszej – gimnazjum zwyciężyła uczennica Gimnazjum nr 1 w Żurominie Daria Pyrzanowska, natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych triumfowała Izabela Sosnowska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej.

Jurorzy Marzena Lorkowska i Karolina Grześkiewicz przyznali w kategorii gimnazjów 3 nagrody oraz 2 wyróżnienia. Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych jury (Marzena Lorkowska i Adam Ejnik) przyznało nagrody za I i II miejsce oraz dwa wyróżnienia.
Uczniowie z racji tego, że rok 2013 jest rokiem Julina Tuwima recytowali jego utwory. Dodatkowo każdy uczeń mógł powiedzieć dowolny wiersz.

Laureaci Daję słowo 2013

Gimnazja
1. Daria Pyrzanowska Gimnazjum nr 1 Żuromin
2. Aneta Domagalska Gimnazjum Lutocin
3. Konrad Bagiński Gimnazjum nr 1 Żuromin
Wyróżnienia: Aleksandra Nosek Gimnazjum nr 2 w Żurominie, Magdalena Rochowicz Gimnazjum nr 1 w Żurominie i Natalia Rakoczy Gimnazjum nr 1 w Żurominie

Szkoły ponadgimnazjalne
1. Izabela Sosnowska Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej
2. Wioletta Bucholska Liceum Ogólnokształcące w Żurominie
Wyróżnienia: Oliwia Filipska i Jakub Goliat Liceum Ogólnokształcące w Bieżuniu

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tuwi. #1043721 | 188.33.*.* 4 kwi 2013 17:12

    "kto Tuwima wiersz przepisał jako własny tobie wysłał,kto,no powiedz kto"

    ! - + odpowiedz na ten komentarz