Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Sanepid apeluje: Dbajcie o swoje serce

2013-04-06 12:00:00 (ost. akt: 2013-04-08 08:24:55)

Podziel się:

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Żurominie przypomina o obchodzonym 7 kwietnia Światowym Dniu Zdrowia. W tym roku hasło obchodów brzmi: Healthy Heart Beat - Zdrowe Bicie Serca”.

Celem kampanii jest zmniejszenie zawałów i udarów mózgu, przez podniesienie świadomości społeczeństwa na temat przyczyn i skutków nadciśnienia tętniczego, zwiększenia wiedzy w zakresie zapobiegania wysokiemu ciśnieniu krwi i jego powikłaniom, zachęcenie osób dorosłych do regularnej kontroli swojego ciśnienia krwi i stosowania się do zaleceń lekarza, zachęcenie władz krajowych i lokalnych do stworzenia warunków sprzyjających prozdrowotnym zachowaniom.
„Wysokie ciśnienie krwi zwiększa ryzyko choroby niedokrwiennej serca, w tym zawału serca, udaru mózgu i niewydolności nerek. Wysokie ciśnienie krwi sprawia, że mięsień sercowy pracuje ciężej niż powinien, co w dłuższym czasie, skutkuje jego osłabieniem. Im wyższe ciśnienie tętnicze krwi, tym większe ryzyko wystąpienia zawału serca lub udaru mózgu. Ryzyko wystąpienia tych powikłań wzrasta w obecności innych czynników ryzyka, takich jak cukrzyca, zaburzenia lipidowe, nadwaga lub otyłość, niezdrowa dieta, palenie papierosów, nadmierne spożycie alkoholu oraz brak aktywności fizycznej” – czytamy w liście od PPSE w Żurominie
- W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o włączenie się w obchody i popularyzację działań związanych z wdrażaniem hasła Światowego Dnia Zdrowia 2013 roku – proponuje dyrektor stacji Agnieszka Cyran.
Do akcji się włączamy. Dbajcie o swoje serca!
redakcja

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Lodzia #1049707 | 83.31.*.* 9 kwi 2013 22:51

    Niech nie łażą z wielkimi torbami po tych małych sklepikach to ci sklepikarze na pewno będą zdrowi i na serduszko nie zachorują.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. 0,5 roku #1048180 | 188.33.*.* 8 kwi 2013 18:57

    Do kardiologa czekamy tylko pół roku w kolejce,może pracownicy sanepidu i ich rodziny szybciej leczą.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz