Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Zieluń – Lubowidz. Groźny wypadek pod Zieluniem

2013-04-05 08:04:19 (ost. akt: 2013-04-06 11:53:43)
Samochód z dużą siłą uderzył w przydrożne drzewo

Samochód z dużą siłą uderzył w przydrożne drzewo

Autor zdjęcia: fot. ae

Podziel się:

Ford transit wpadł w poślizg i wypadł z drogi. Kabina samochodu owinęła się wokół drzewa. To że 41-letni mieszkaniec Brodnicy przeżył, wydaje się wręcz nieprawdopodobne. Kierowca przebywa obecnie w żuromińskim szpitalu, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, ma uszkodzone płuco.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

W piątek (29 marca) o godzinie 16:45 dostawczy ford wpadł w poślizg i wypadł z drogi. Do wypadku doszło tuż za Zieluniem (w stronę Lubowidza). Samochód z impetem uderzył w drzewo.
Na miejscu zjawiła się pogotowie ratunkowe, straż pożarna i policja. Wezwał je kierowca przypadkowo przejeżdżający obok miejsca wypadku. Najpierw strażacy oswobodzili kierowcę, potem zajęli się nim ratownicy. Kierowca cały czas był przytomny. Po opatrzeniu ran został przewieziony do szpitala w Żurominie. Tu przebywa do dziś. Jego stan wydaje się stabilny. Może on mówić o dużym szczęściu.
Jako przyczynę wypadku policja podaje niedostosowanie prędkości do panujących warunków. W piątek w ciągu dnia padał śnieg, ale było dość ciepło, w związku z tym na powierzchni drogi wytworzyła się warstwa błotno – śniegowa. Na takiej nawierzchni trzeba zachować szczególna ostrożność. Kierowca jej nie zachował i został upomniany mandatem w wysokości 100 zł. Mężczyzna był trzeźwy.
Policja znalazła pieniądze
Kierowca forda przewoził w kabinie dość dużą sumę pieniędzy – 14 000 zł w dwóch opakowaniach. Gdy nastąpiło uderzenie jedna paczka z pieniędzmi wypadła z auta, druga wpadła w zakamarki szoferki. Policjanci znaleźli pieniądze i je zabezpieczyli. We wtorek zostały one oddane za pokwitowaniem właścicielowi firmy.

Święta pełne kolizji

Pogoda w Wielkanoc nie była sprzyjająca dla kierowców. Oprócz opisanego wyżej wypadku policjanci odnotowali 8 kolizji. Były nawet dachowania, samochody lądowały w rowie, dochodziło do stłuczek podczas wymijania i wyprzedzania. 8 kolizji znalazło się w policyjnych rejestrach. Tych nierejestrowanych było z pewnością więcej, co potwierdzają mieszkańcy powiatu.
Rzecznik policji sierżant sztabowy Tomasz Wnuk apeluje, żeby być ostrożnym.
- Spotkałem się już nawet z przypadkami, że kierowcy zmieniają opony na letnie – mówi rzecznik – Stanowczo tego odradzam – dodaje.

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Piąteczka #1075627 | 83.28.*.* 5 maj 2013 21:52

  No to faktycznie miałeś chłopię szczęście i jest się z czego cieszyć ale jest tu mowa panie Andrzeju ,że zostałeś ukarany Mk-100 zł. Prawda , czy fałsz.Jeśli był mandat to za co? Co ci tam napisali? Odpowiedz!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Andrzej #1075593 | 5.173.*.* 5 maj 2013 21:10

   Witam wszystkich jestem kierowcą tego transita i dzisiaj byłem w Zieluniu na miejscu wypadku i powiem że ładnie to nie wyglądało.Prawda jest taka że około 10 km. przed wypadkiem nie pamiętam ale po obejrzeniu samochodu faktycznie pękło prawe przednie koło i najprawdopodobniej to było przyczyną wypadku. Jestem bardzo szczęśliwy z tego że skończyło się to tak jak jest a nie inaczej.Mialem tylko złamaną łopatkie i krwiak w płucu ale już wszystko jest dobrze jutro wracam do pracy.Bardziej chyba ucierpiała moja rodzina i bliscy którzy przy mnie siedzieli cały pobyt w szpitalu .Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za wsparcie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. xyz #1070461 | 188.33.*.* 29 kwi 2013 22:34

   Kierowca jak najbardziej zachował bezpieczna prędkośc do panującej wtedy pogody. Najprawdopodobniej przyczyną wypadku było pękniecie przedniego koła w fordzie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Pokręt #1045285 | 188.33.*.* 6 kwi 2013 03:50

   Treść artykułu różni sie od nowości onetu.Tam byłoby napisane,ze to cud,że przeżył albo też rewolucja,koniec swiata itp. Na drodze do Zielunia cudu nie było,błyo "upomnienie" mandatem bo kierowca był przytomny.Ciekaw jestem jakby kierowca był nieprzytomny, co wtedy organy ścigania robią?komu mandat?Widziałem jak policyjny samochód wpadł do rowu,czy za taki wyczn również powinien zostać upomniany mandatem?

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Karol #1045148 | 37.209.*.* 5 kwi 2013 21:38

    Czy można zostać jak owy kierowca "upomniany mandatem w wysokości 100 zł" - upomnieć mandatem?

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)