Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Rada Miejska w Bieżuniu popiera kuczborski apel

2013-04-08 08:20:32 (ost. akt: 2013-04-08 08:23:06)
Radni podjęli jednoznaczne stanowisko

Radni podjęli jednoznaczne stanowisko

Autor zdjęcia: fot. arcg.

Podziel się:

Radni Gminy i Miasta Bieżuń popierają apel wystosowany do wszystkich gmin na terenie powiatu żuromińskiego, Sejmu oraz posłów z okręgu płocko-ciechanowskiego przez Radę Gminy Kuczbork. Na ostatniej sesji radni z Bieżunia poparli apel jednogłośnie.

Michał Osiecki
m.osiecki@kuriezurominski.pl

Na lutowej sesji radni Gminy Kuczbork zajęli się problemem rozwoju na terenie powiatu żuromińskiego wielkotowarowych obiektów – kurników i chlewni. Podczas sesji w formie uchwały radni jednogłośnie przyjęli apel, w którym zwrócili się do Sejmu oraz posłów z okręgu płocko-ciechanowskiego, gdzie otwarcie sprzeciwiają się budowie tak ogromnych obiektów. Apel ten przesłano także do sąsiednich gmin powiatu żuromińskiego.
Na ostatniej, marcowej, sesji Rady Miejskiej w Bieżuniu radni pochylili się nad apelem kolegów z Gminy Kuczbork. Przypomnijmy, że gmina Bieżuń została już dotknięta sześć lat temu epidemią ptasiej grypy. Apel ten stał się przyczynkiem do dyskusji o tego typu obiektach. Radni jednogłośnie wypowiedzieli się w tej sprawie. Według bieżuńskich radnych należy poprzeć kolegów z Kuczborka w walce z wielkotowarowymi obiektami i dać swój głośny wyraz niezadowolenia.

Komentarze (29) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pokręt #1080767 | 5.173.*.* 11 maj 2013 07:46

  Pozwolenie na budowę wydaje Starostwo i tam są dane ile wydano pozwoleń.Czy udostępnią takowe dane to juz sprawa urzędu ale zapytać można.Planowane inwestycje to zagadka.Nikt nie wie co ludzie mają w głowie.Ci,którzy coś rozbudowują,występują do Urzędów Gmin o wydanie decyzji o warunkach zabudowy a jeśli jest plan zagospodarowania występują o bodajże odpis takiego planu i uchwały.Takie statystyki powinni mieć w gminach ale czy powiedzą to inna sprawa.Ile pozwoleń na wszystkie budowy wydano możesz łatwo sprawdzić.Pilnuj przed drzwiami w Starostwie i łap wychodzącego z projektem technicznym.Jest tam kolejny numer pozwolenia na budowę w decyzji. Mogę ci zdradzić,że na dzień dzisiejszy jest tego około dziewięćdziesięciu, kolega miał kilka dni temu osiemdziesiąte któreś.Powodzenia.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. zib #1080734 | 89.73.*.* 11 maj 2013 06:03

   Nikt nic nie wie - szkoda. A może chociaż ktoś wie, jak się dowiedziec?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. zib #1065678 | 81.210.*.* 25 kwi 2013 08:43

   Może ktoś wie, na budowę ilu kurników ostatnio wydano pozwolenia w powiecie żuromińskim, i ile planuje się takich inwestycji do końca roku?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. fd #1049714 | 83.9.*.* 9 kwi 2013 22:58

    Mieliśmy już w tym roku burze, niektóre występujące podczas śnieżyc. Jednak prawdziwy start piorunującego sezonu jest jeszcze przed nami. Pierwsze wiosenne burze mogą nadejść już w weekend. W kwietniu rozpoczyna się w Polsce sezon na burze, ale oczywiście nie od razu musimy się liczyć z okazałymi błyskawicami. Pierwsze wiosenne burze bywają słabe i występują tylko miejscami, tym samym nie stanowiąc większego zagrożenia. Jednak nie należy zapominać, że każde wyładowanie elektryczne sięgające powierzchni ziemi może być potencjalnie groźne. Dlatego informacji o spodziewanych burzach nie należy lekceważyć, zwłaszcza jeśli planujemy aktywność na wolnej przestrzeni. Kiedy pojawią się pierwsze wiosenne burze? Najnowsze prognozy wskazują, że w nadchodzącą sobotę (13.04). Wtedy z zachodu na wschód Polski będzie się przemieszczać chłodny Zobacz więcej na stronach Gazety Olsztyńskiej: http://kurierzurominski.pl/149723,Rada-M iejska-w-Biezuniu-popiera-kuczborski-ape l.html#ixzz2Q0BdqbsA

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. Obiektywnie #1048935 | 87.205.*.* 9 kwi 2013 14:12

     Cała rada gminy od początku kadencji z Panem Burmistrzem i Przewodniczącym miała katar. Podobno katar choroba siedmiodniowa. Nadeszła wiosna katar im przeszedł i dopiero teraz wszyscy oddychają pełną parą. Ale coś im zaczęło śmierdzieć. Ciekawe co ?

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     Pokaż wszystkie komentarze (29)