środa, 19 lutego 2020. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Lubowidz. Chcą powołać Gminne Centrum Kultury

2013-04-11 10:27:07 (ost. akt: 2013-04-11 10:30:40)
Radni podjęli uchwałę intencyjną

Radni podjęli uchwałę intencyjną

Autor zdjęcia: fot. mo

Podziel się:

Radni Gminy Lubowidz podjęli uchwałę o zamiarze połączenia Gminnej Biblioteki Publicznej i Gminnego Ośrodka Kultury. W to miejsce powstać ma Gminne Centrum Kultury. - Chcemy, by były to kompleksowe usługi pod jednym zarządem – mówi o pomyśle Wójt Gminy Lubowidz Krzysztof Ziółkowski.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Na ostatniej sesji Rady Gminy Lubowidz radni zdecydowali się na podjęcie uchwały intencyjnej w sprawie połączenia gminnych placówek kulturalnych – Gminnej Biblioteki Publicznej i Gminnego Ośrodka Kultury. Połączenie biblioteki i GOK-u w Lubowidzu będzie wiązało się z powołaniem Gminnego Centrum Kultury. Nowy ośrodek ma zapewnić mieszkańcom gminy wyższą jakość, dostępność i różnorodność propozycji kulturalnych, a także wpłynąć na upowszechnianie czytelnictwa.
- To ma być miejsce, które będzie oferowało kompleksowe usługi pod jednym dachem – mówi o pomyśle wójt Krzysztof Ziółkowski. Prowadzone będą tam zajęcia z zakresu kultury, sztuki i szereg wielu, wielu innych działań. Poprawi to z pewnością jakość usług i zracjonalizuje wydatki na kulturę ponoszone przez gminę – kontynuuje włodarz gminy.
Uchwała intencyjna trafi teraz do zaopiniowania do Krajowej Rady Bibliotecznej oraz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Po zasięgnięciu opinii wójt wystąpi do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o wyrażenie zgody na połączenie instytucji. Gminne Centrum Kultury powołane ma zostać 10 września.

Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Lubowidzak #1105545 | 77.112.*.* 6 cze 2013 13:49

  witam Ja uważam że chłopak dużo zrobił w czasie jak działa. Nie zapominajmy co działo się w gminie za poprzedniej władzy to poprzedni wójt nie podjął działań związanych z przejęciem zakładu WSK a było to możliwe ale po co. Wiadomo że każdy ma jakieś lepsze momenty i gorsze. Ale najlepszy jest tekst szkło Szklanki na podstawkach jak z PRL-u przed radnymi i Gminny Ośrodek Kultury? TO PO CO CHODZISZ NA TE SPOTKANIA !!! Nie chodź albo bierz ze sobą swoje szklanki!! Ale ty będziesz chodził bo nie pozbawisz się diety. Gdyby rada gminy nie otrzymywała kasy za posiedzenia to ilu z was by kandydowało na radnych !!! TROCHĘ OBIEKTYWIZMU !!!!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. grafonspeer #1062029 | 31.0.*.* 21 kwi 2013 12:47

   moim zdaniem to wszystkie te ośrodki kultury są nie potrzebne, mały procent ludzi z nich korzysta..wszystkie powinny być zamknięte a kasa na przykład na sport

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. JanOsik #1058804 | 46.170.*.* 18 kwi 2013 07:46

   Dużo obiecywał , mało zrobił. Myśli, że chodniczkami ludziom oczy zamydli.Powołanie Gminnego Centrum Kultury do okazja do stworzenia nowego miejsca pracy, lub kilku dla "swoich". Podejrzewam, że kierownikiem GCK będzie niejaki Pan Kaniecki - niesprawdzony człowiek . Ciekawe ile będzie kosztowało utworzenie tego stwora - GCK .

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Kesh #1056480 | 159.205.*.* 15 kwi 2013 22:32

   Obiecywal wójt miejsca pracy, w Agaricusie (Badzyn) kilkadziesiat osob, w Lubowidzu w WSK, poczatkowo kilkanascie pozniej kilkadziesiat i co jest? NIC Zero. GOK-iem nie zamydli ludziom oczu ktorzy beda pamietali o obietnicach miejsc pracy podczas kolejnych wyborow.

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. swój z Zielunia #1055094 | 83.6.*.* 14 kwi 2013 18:22

    Nie wiesz, zapytaj się najlepiej Wójta, ten wszystko wie o Lubowidzu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (21)