Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Piłka nożna. Cztery pytania do …

2013-04-13 12:00:00 (ost. akt: 2013-04-12 08:33:21)
Rozmowa z Karolem Podlińskim

Rozmowa z Karolem Podlińskim

Autor zdjęcia: fot. zbiory prywatne

Podziel się:

Młody napastnik Wkry Żuromin Karol Podliński od grudnia ubiegłego roku znajduje się w orbicie zainteresowań klubu T-Mobile Ekstraklasy – Polonii Warszawa. Podliński kilkukrotnie już przebywał z młodzieżowymi zespołami warszawskiego klubu na różnego rodzaju testach i turniejach. Dziś opowiada o swojej szansie, nadziejach i testach.

Michał Osiecki: Jesteś bardzo długo testowany przez warszawską Polonię. Twoja przyszłość jest niewiadomą. To nie jest męczące?
Karol Podliński: To, że jestem testowany wcale mnie nie męczy. Robię to, co lubię, czyli gram w piłkę i chcę to robić nadal. Chęć gry w Polonii to coś, co w pewnym sensie mnie napędza. Chciałbym tam grać i sprawdzić swoje umiejętności. Gdyby testy męczyły mnie odpuściłbym.

MO: Jak trafiłeś w orbitę zainteresowań Polonii?
KP: Skorzystałem z możliwości udziału w testach do drużyny Młodej Ekstraklasy i zespołów młodzieżowych. Pojechałem do Warszawy i zaprezentowałem się trenerom w trakcie tych właśnie testów.

MO: Zaprezentowałeś się na tyle dobrze, że zaproszono cię na kolejne spotkania.
KP: Tak, później byłem na zwykłym treningu, trener zaprosił mnie na test-mecze bym potwierdził swoje umiejętności, kolejno potem sparing z jeszcze silniejszym rywalem, badania medyczne i ostatnio turniej.

MO: Jak potoczą się twoje dalsze losy? Pójdziesz śladami innego wychowanka Wkry, Łukasza Teodorczyka?
KP: Jaki będzie efekt tych testów nie wiem. O przyszłości nie rozmawialiśmy. Trener powiedział mi tylko, że z każdym treningiem, meczem potwierdzam swoje umiejętności. Chciałbym grać w Polonii w swoim roczniku i dalej się rozwijać. Przyszłość pokaże, co będzie dalej.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB