Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Lubowidz. Objazdowy dom kultury

2013-04-15 08:19:48 (ost. akt: 2013-04-15 08:21:13)

Podziel się:

Stowarzyszenie „Na Pograniczu” od maja do końca roku na terenie gminy Lubowidz realizować będzie projekt „Objazdowy dom kultury – dziecięca świetlica artystyczna”. Na realizację projektu stowarzyszenie pozyskało pieniądze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Już na początku maja rozpocznie się realizacja projektu stowarzyszenia „Na Pograniczu”, któremu szefuje Marian Kamecki. Projekt to „Objazdowy dom kultury – dziecięca świetlica artystyczna” i potrwa od maja do końca roku.
- Głównym założeniem jest prowadzenie w świetlicach wiejskich w gminie Lubowidz zajęć edukacyjno-artystycznych. Działania adresowane będą do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym – tłumaczy prezes stowarzyszenia Marian Kamecki. Zajęciami wiodącymi będą zajęcia teatralne, ale będą też zajęcia plastyczne, taneczne, fotograficzne czy warsztaty cyrku dziecięcego – dodaje Kamecki.
Zajęcia planowane są w pięciu świetlicach wiejskich na terenie gminy – w Lubowidzu, Zieluniu, Syberii, Płocicznie oraz Osówce. Stowarzyszenie myśli jednak o rozszerzeniu działania o dwie kolejne wsie.
- Może takie zajęcia uda nam się też zorganizować we Wronce i w Sinogórze – mówi prezes.
Projekt został dofinansowany w kwocie 30.000 złotych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja Kulturalna.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB