Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Siemiątkowo. Dominika wybrała śmierć. Miała 16 lat

2013-04-19 08:32:45 (ost. akt: 2013-04-19 10:19:14)
Dominika miała 16 lat. Przed nią było całe życie

Dominika miała 16 lat. Przed nią było całe życie

Autor zdjęcia: fot. facebook

Podziel się:

Ze zdjęcia patrzy na nas pogodna nastolatka. Modnie ubrana, uśmiechnięta. Nie wygląda na osobę, która zmaga się z problemami… W środę 10 kwietnia po godzinie piątej rano ciało 16 – letniej Dominiki znalazł jej prawny opiekun, wuj. Dziewczyna popełniła samobójstwo. W jej notatkach czytamy: „Bym oddała życie, żeby chociaż na chwilę być z mamą”.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

O godzinie 5:43 w środę 10 kwietnia policja przyjmuje zgłoszenie. Mieszkaniec Karolinowa (gmina Siemiątkowo) zgłasza, że znalazł ciało 16-letniej Dominiki. Na miejsce wezwana została karetka. Lekarz stwierdził, że dziewczyna nie żyje.

Prokuratura bada sprawę
10 kwietnia ciało 16 – letniej Dominiki Sikackiej zabezpieczyła prokuratura. 12 kwietnia przeprowadzono sekcję zwłok. Nie wszystko jest jasne.
- Prowadzimy śledztwo z artykułu 151 kodeksu karnego „Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie” – mówi Janusz Marcysiak z prokuratury rejonowej w Mławie – W tym etapie śledztwa więcej wyjawić nie mogę – dodaje – Z uwagi na jego dobro.
Jak ustaliliśmy, dziewczyna nie pozostawiła żadnego pożegnalnego listu. Podobno pisała pamiętnik, który prawdopodobnie zabezpieczyła prokuratura, a którego treść może wiele wyjaśnić.
Tymczasem wśród mieszkańców gminy i nie tylko pojawiają się liczne domysły. Żadne jednak nie są na tyle wiarygodne, żeby podawać je do publicznej wiadomości.

Dominika tęskni za mamą
Dominika Sikacka wychowywała się rodzinie zastępczej. Po śmierci matki dziewczyną i jej bratem zajął się wuj. Było to 8 lat temu, gdy Dominika przeprowadziła się ze Śląska do Karolinowa. Dziewczyna tęskniła za matką. W internecie znaleźliśmy wpis Dominiki: „Bym oddała życie, żeby chociaż na chwilę być z mamą”. Tu też pojawiają się fotografie, które pokazują drugą twarz nastolatki. Na zdjęciach wygląda na zamyśloną, nostalgiczną, samotną, tęskniącą. Obok zdjęć i wpisu widzimy nieporadny rysunek najprawdopodobniej wykonany przez Dominikę. Przedstawia dziewczynę i chłopaka w uścisku. Ten rysunek Dominika ustawiła sobie jako tło na facebookowym profilu.

Społeczność Siemiątkowa przeżyła wstrząs

Mieszkańcy Siemiątkowa są w szoku. Wczoraj (16 kwietnia) tłumy żegnały przedwcześnie zmarłą Dominikę. Na pogrzebie byli uczniowie z całej szkoły. Dominika była uczennicą II klasy Gimnazjum. Do szkoły w Siemiątkowie uczęszczała prawie 8 lat. Dyrektor Gimnazjum oraz nauczycielka matematyki Dominiki Iwona Grabowska wypowiadała się, że uczennica nie miała większych problemów z nauką i że sama nigdy by nie przypuszczała, że dziewczyna może popełnić samobójstwo.
Uczniowie i nauczyciele są zaskoczeni, że dziewczyna targnęła się na swoje życie. Do dziś większość z najbliższych zadaje sobie pytanie: Dlaczego?

Komentarze (80) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. #2420358 | 95.40.*.* 18 sty 2018 01:48

  Dlaczego

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. olaf #1078541 | 178.235.*.* 8 maj 2013 22:38

  Drodzy Forumowicze. Z analizy Waszych cennych komentarzy wynika szereg emocji. Złość, smutek, przerażenie, częstokroć obraza jednych na opinie drugich. "Kości zostały rzucone". To bardzo dobrze. Dalej niech oceni wymiar sprawiedliwości. Ale z drugiej strony Drodzy Współpisacze już chyba wystarczy. Droga Dominiko, spoczywaj w spokoju. Obudziłaś wiele serc, mam też nadzieję, że i sumień... P.S. Serdecznie Wszystkim dziękuję za polemikę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. xxx #1078293 | 46.113.*.* 8 maj 2013 18:12

  olaf pan redaktor nie jest obiektywny, tylko takiego bardzo chce udawać! Nie tylko ten artykuł świadczy o braku obiektywizmu. Niestety...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. do ppp #1077521 | 83.8.*.* 7 maj 2013 21:47

  Masz rację!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (42) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. olaf #1077511 | 178.235.*.* 7 maj 2013 21:38

  Ze zdjęcia patrzy na nas pogodna nastolatka. Modnie ubrana, uśmiechnięta. Nie wygląda na osobę, która zmaga się z problemami… W środę 10 kwietnia po godzinie piątej rano ciało 16 – letniej Dominiki znalazł jej prawny opiekun, wuj. Dziewczyna popełniła samobójstwo. W jej notatkach czytamy: „Bym oddała życie, żeby chociaż na chwilę być z mamą”. Panie Redaktorze. W tym akapicie wyjaśnia Pan motywy śmierci Dziecka. Bez skrupułów. Stan faktyczny (wg Pana Redaktora) "Modnie ubrana, uśmiechnięta"!!!!!!!!! Powód śmierci (wg Pana Redaktora)„Bym oddała życie, żeby chociaż na chwilę być z mamą”.!!!!!!!!. Gdzie dziennikarski obiektywizm. W sumie Prokuratura nie ma co robić. Wszystko Pan wyjaśnił.

  Ocena komentarza: warty uwagi (18) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (80)