Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Piłkarze Morawskiego najlepsi w powiecie

2013-04-21 12:00:00 (ost. akt: 2013-04-19 10:20:30)

Podziel się:

Liceum Ogólnokształcące w Żurominie okazało się najlepszym zespołem w powiecie żuromińskim w turnieju piłki nożnej rozgrywanego na kompleksie Orlik. Tuż za ich plecami był Zespół szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie. Te dwie drużyny wywalczyły awans na zawody rejonowe.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Rozgrywki piłki nożnej szkół ponadgimnazjalnych rozgrywane zarówno w hali jak też na boisku typu orlik są bardzo wyrównane i przynoszą wiele emocji. Nie inaczej było w poniedziałek. Turniej o prymat w powiecie żuromińskim i awans do dalszej fazy rozgrywek do ostatniego spotkania trzymał w napięciu. Dopiero po rozegraniu wszystkich spotkań jasne było, kto zajmie pierwsze miejsce i awansuje do dalszej fazy zmagań.
Pierwsze spotkania przyniosły remisy. Zarówno pojedynek Zespołów Szkół, jak i liceów nie przyniósł rozstrzygnięcia. Pierwsze zwycięstwa były dopiero w drugiej kolejce. Dobrze dysponowany zespół Andrzeja Morawskiego w konfrontacji z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie nie dał szans rywalom. Wprawdzie gracze Cezarego Sznytra w drugiej połowie meczu zdobyli bramkę kontaktową, ale na to trafienie kolejnymi bramkami odpowiedzieli licealiści z Żuromina. Ważne zwycięstwo z pojedynku z LO Bieżuń odnieśli również w tej kolejce zmagań podopieczni Czarka Ossowskiego, którzy wygrali dwa zero i przed trzecim spotkaniem mieli szanse na turniejowe zwycięstwo. Niestety w najważniejszym meczu znów dobrze zagrali gracze Morawskiego, którzy pokonali ZSP Zielona i to oni zagwarantowali sobie zwycięstwo. Swoim zwycięstwem ucieszyli także graczy z żuromińskiego technikum, którzy swoim po zwycięstwie z LO Bieżuń musieli niecierpliwie czekać na rozwiązanie tego spotkania. Zwycięstwo Liceum pozwoliło ZSP Żuromin awansować na drugą lokatę w turnieju. Druga lokata bowiem, również premiowana była awansem na zawody rejonowe.

Wyniki:
ZSP Zielona – ZSP Żuromin 1:1
LO Żuromin – LO Bieżuń 2:2
LO Żuromin – ZSP Żuromin 4:1
ZSP Zielona – LO Bieżuń 2:0
ZSP Żuromin – LO Bieżuń 4:0
LO Żuromin – ZSP Zielona 3:0

Klasyfikacja końcowa
1. LO Żuromin
2. ZSP Żuromin
3. ZSP Zielona
4. LO Bieżuń

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB