Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Łaszewo. Nauka dzięki funduszom unijnym

2013-04-24 09:59:06 (ost. akt: 2013-04-24 10:03:32)
Dzieci chętnie korzystają z pracowni komputerowej

Dzieci chętnie korzystają z pracowni komputerowej

Autor zdjęcia: fot. zbiory prywatne

Podziel się:

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łaszewie już od 5 lat korzystają z nowoczesnej pracowni komputerowej.

Jej stworzenie było możliwe dzięki projektowi „Pracownie komputerowe dla dzieci”, który był współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu szkole została przekazana pracownia składająca się z 10 komputerów z monitorami LCD, skanera, drukarki laserowej, komputera przenośnego, rzutnika oraz serwera. Komputery zostały wyposażone w nagrywarki CD, DVD i oprogramowanie.
- Pracownia cieszy się dużą popularnością – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Łaszewie Karol Rakowski – Uczniowie chętnie przychodzą do niej nawet po lekcjach.
Poza lekcjami informatyki w pracowni odbywają się też inne zajęcia. W bieżącym roku szkolnym w szkole realizowany jest projekt „Dziecięca Akademia Przyszłości – wyrównywanie szans edukacyjnych dla uczniów kl. IV – VI”, który również jest finansowany ze środków unijnych. W ramach tego projektu odbywają się zajęcia w pracowni komputerowej.
- Dzieci poznają różne programy i rozwijają swoje umiejętności informatyczne, by w przyszłości umiały korzystać z technologii informacyjnej – mówi dyrektor Karol Rakowski.
Wartość projektu „Pracownia komputerowa dla dzieci” wynosi 40 257,12 zł
Ewa Jabłońska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB