Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Piłka ręczna. Szczypiorniści Wkry na szóstym miejscu

2013-04-27 12:00:00 (ost. akt: 2013-04-26 08:52:24)
Szczypiorniści Wkry zaprezentowali się bardzo dobrze

Szczypiorniści Wkry zaprezentowali się bardzo dobrze

Podziel się:

Piłkarze ręczni Wkry Bieżuń (rocznik 2001 i młodsi) zajęli szóste miejsce w silnie obsadzonym turnieju w Ciechanowie. Turniej wygrała Wisła Płock przed Wilanowią Warszawa i Vive Targi Kielce.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

W Ciechanowie odbył się XIX Ogólnopolski turniej mini piłki ręcznej chłopców. W turnieju uczestniczyło szesnaście zespołów.
- W środowisku ten turniej uznawany jest za nieoficjalne mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej – mówi szkoleniowiec Wkry Bieżuń Daniel Liszewski. Mecze w grupach rozgrywane były systemem każdy z każdym i obowiązkowo każdy zawodnik drużyny musiał grać całą jedną kwartę i całą jedną odpoczywać – tłumaczy regulamin Liszewski
W pierwszej grupie eliminacyjnej nasz zespół spotkał się z gospodarzami Olimpikusem Ciechanów. Po bardzo dobrej grze naszej drużyny wygraliśmy bardzo wysoko, bo aż 33:17. Równie dobrze spotkanie rozegraliśmy z Borowiakiem Czersk (16:8). Niestety kolejne spotkanie nie było tak udane. Elektronik Brodnica pokonał nasz zespół, ale tylko jedną bramką.
- Zajęliśmy drugie miejsce w grupie i w kolejnej fazie musieliśmy mierzyć się z Wilanowią Warszawa i potęgą szczypiorniaka Vive Targi Kielce – dodaje szkoleniowiec.
Spotkania te zakończyły się dwoma porażkami. Najpierw nie do pokonania okazał się bramkarz Wilanowii, który w ostatnich minutach meczu bronił wszystkie strzały zawodników Wkry, a później bardziej doświadczeni okazali się gracze Vive, wykorzystując dodatkowo osłabienie w naszym zespole. Ostatecznie rywalizowaliśmy o miejsca 5-8, kończąc zmagania na szóstej lokacie. Wygrywając po drodze z Nike Ciechanów, Szczypiorniakiem Olsztyn, a ulegając po raz drugi Elektronikowi Brodnica.

Wyniki:
Wkra Bieżuń – Olimpikus Ciechanów 33:17
Wkra Bieżuń – Elektronik Brodnica 16:17
Wkra Bieżuń – Borowiak Czersk 16:8
Wkra Bieżuń – Wilanowia Warszawa 20:24
Wkra Bieżuń – Vive Targi Kielce 17:28
Wkra Bieżuń – Nike Ciechanów 19:17
Wkra Bieżuń – Szczypiorniak Olsztyn 25:20

O piąte miejsce
Wkra Bieżuń – Elektronik Brodnica 17:18

Końcowa klasyfikacja
1. Wisła Płock
2. Wilanowia Warszawa
3. Vive Targi Kielce

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB