Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Powiat. Polski był łatwy, tak uważają gimnazjaliści

2013-04-30 08:33:53 (ost. akt: 2013-04-30 08:36:53)

Podziel się:

Gimnazjaliści z całej Polski w ubiegły tygodniu pisali egzamin. Trzy dniowe zmagania egzaminacyjne rozpoczęli we wtorek. Pierwszego dnia sprawdzana była ich wiedza humanistyczna, w środę przystąpili do testów z przedmiotów przyrodniczych i matematyki a w czwartek z języków obcych.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Uczniowie trzecich klas z 10 gimnazjów w powiecie żuromińskim od wtorku do czwartku zmagali się z egzaminami. We wtorek uczniowie pisali egzamin, który sprawdzi ich wiedzę humanistyczną. O 9 z z historii i wiedzy o społeczeństwie, o 11:00 z języka polskiego. W środę uczniowie przystąpili do testów z matematyki i przedmiotów przyrodniczych. Te również podzielone były na dwa oddzielne egzaminy. O 9 przedmioty przyrodnicze, o 11 matematyka. Egzaminacyjny maraton kończył się sprawdzianem znajomości języka obcego. Uczniowie mogli wybrać język spośród tych, których uczyli się w szkole. Egzamin z języka obcego był przeprowadzony na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu we wtorek, środę i czwartek, to będzie go pisać w drugim terminie - 3, 4 i 5 czerwca. Wynik egzaminu z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z języka obcego na poziomie podstawowym będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej.

Pytania nie były trudne

Zapytaliśmy uczniów jak oceniają swój egzamin i co było najtrudniejsze. Opinię uczniów na temat egzaminu potwierdził również dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Żurominie Roman Lewandowski.
- Rozmawiałem z uczniami po zakończeniu egzaminu z wiedzy humanistycznej. Mówili, że pytania były łatwe, spora część nie potrzebowała dużo czasu do zrobienia wszystkich i wychodzili z egzaminu wcześniej – mówi Roman Lewandowski.

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. oprócz religii #1071852 | 83.6.*.* 1 maj 2013 14:07

  powinien być jeszcze wf, informatyka i technika, bo tych godzin jest najwięcej w szkole wf - 4 h przy 4 matematyki informatyki 2 z podziałem na grupy - nic więcej nie dzielą oprócz wf technik 2 h z podziałem na grupy

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pokręt #1071580 | 188.33.*.* 1 maj 2013 07:26

  Egzaminy obowiązkowe powinny być z religii. Młodzi ludzie powinni poznać życie papieży oraz postawę kościoła wobec Polski,postawę wrogą, skierowaną przeciwko narodowi. I tak w życiu papieży pojawiały się różne ciekawe postępowania.Któryś zabawiał się w sypialni ze swoimi córkami,Laurą i Lukrencją,nie wkluczone,że i jakiś chłopaczek tam się przewinął.Któryś stworzył sieć domów publicznych i im patronowała nawet miał takowy pod swoim dachem.Jeszcze inny osodził swojego poprzednika już po śmierci(dał mu w kość). Kościół jako instytucja dla pieniędzy i władzy podczas zaborów skierowana była przeciwko Narodowi Polskiemu, Papież za większą władzę miał likwidować powstania i wydawać ludzi zaborcom.Targowica złożona była z kilku księży,którzy to albo zostali przez Polaków powieszeni albo też sami się zatruli.Ostatnimi niechlubnymi dowodami była postawa Piusa XII,co to błogosławił czołgi niemieckie,gdy ruszały na nasz kraj.Konkordat to niechlubny dokument zobowiązujący nasze państwo do utrzymania armii urzędników.I z tego uczniowie powinni mieć obowiązkowy egzamin,egzamin z religii.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Sprawiedliwy #1071404 | 31.174.*.* 30 kwi 2013 21:20

  Bachory nie uczą się latami a egzamin chcieliby napisać na szóstkę,szczególnie tak chcieliby rodzice.Dzieciak jedzie na tramalu i na studia nie ma szans,jedynie na kierunki nic nie znaczące.Na dziekankach najchętniej byłby ze cztery lata by młodość przedłużyć.Tu wszyscy mają winę,rodzice nauczyciele i dzieci.A i dziadkowie też,rozpsuwają wnuczków dając im połowę emerytury, a wnuczek bawi się w Boguszewcu miast książkę czytać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. opinia #1070717 | 83.31.*.* 30 kwi 2013 10:07

  a po ogłoszeniu wyników okaże sie, że powiat żuromiński i Żuromin na szarym końcu

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)