Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Siatkówka. Sokół trzeci, Antkiewicz najlepszym przyjmującym

2013-05-05 12:00:00 (ost. akt: 2013-05-02 08:52:35)
Sokół Żuromin na turnieju w Płońsku

Sokół Żuromin na turnieju w Płońsku

Autor zdjęcia: fot. zbiory prywatne

Podziel się:

Podopieczni Zbigniewa Truszczyńskiego młodzicy Sokoła Żuromin zajęli trzecie miejsce w turnieju o Puchar Burmistrza Płońska. Najlepszy okazał się Olimp Ostrołęka. Wśród wyróżnionych zawodników najlepszym przyjmującym imprezy okazał się Patryk Antkiewicz.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Dwa zwycięstwa i dwie porażki to bilans w I Turnieju Wojewódzkim o Puchar Burmistrza Płońska zawodników Sokoła Żuromin. Żurominianie w pierwszym swoim spotkaniu pokonali bardzo wyraźnie gospodarzy – PTS Płońsk.
- Dwa wygrane sety do 11 i 20 mówią same za siebie – komentuje Zbigniew Truszczyński.
Drugi pojedynek to rywalizacja z odwiecznym rywalem z Ostrołęki. Olimp zaskoczył młodych gracz Sokoła trudną zagrywką i grą w obronie. To sprawiło, że Sokół nie przekroczył bariery dziesięciu punktów w żadnej z partii.
Błędów nie popełnialiśmy z pojedynku z MOS Wola Warszawa. Mocna zagrywka Budzicha, silne ataki Antkiewicza i pierwsza partia padła łupem Sokoła. Druga, choć bardziej wyrównana również zakończyła się na korzyść podopiecznych Truszczyńskiego. Ostatni mecz miał zadecydować o drugim miejscu. Sokół stawił dzielny opór zawodnikom z Wołomina, mimo, że skazywany był na pożarcie. Nie do zatrzymania był Antkiewicz, znakomicie na siatce grał Budka. To dało efekt w postaci zwycięstwa w pierwszym secie. Niestety w drugiej partii nie było tak łatwo. Huragan uzyskał przewagę i doprowadził do tie-breaka, który po wyrównanej walce również padł łupem wołominian.

Wyróżnieni siatkarze:
Najlepszy rozgrywający – Przemysław Bałdyga (Olimp Ostrołęka)
Najlepszy blokujący – Maciej Wojno (Huragan Wołomin)
Najlepszy przyjmujący – Patryk Antkiewicz (Sokół Żuromin)
Najlepszy atakujący – Sebastian Fotek (PTS Płońsk)

Sokół Żuromin: Patryk Antkiewicz, Artur Budka, Karol Budzich, Karol Klekot, Adrian Kluczewski, Sebastian Sokołowski, Patryk Ejnik, Hubert Staniszewski, Cezary Jędrzejczak

O turnieju słów kilka
Zbigniew Truszczyński
Mimo, że turniej rozegraliśmy odmienionym składem to występ chłopaków oceniam bardzo pozytywnie. Wykazali się oni dużym zaangażowaniem i wolą walki. Szczególne słowa pochwały należą się Karolowi Budzichowi, rozgrywającemu, który mimo krótkiego stażu w zespole znakomicie poprowadził grę. Teraz mamy czas na doszlifowanie ustawień na boisku i zgrywanie się na pozycjach. W najbliższych planach mamy wyjazd na XVIII Międzynarodowy Turniej Młodzików o Puchar Przechodni Klubu Sportowego Metro Warszawa. Będzie to poważny sprawdzian przed kolejnym sezonem rozgrywek w kategorii młodzików.

Wyniki:
Sokół Żuromin – PTS Płońsk 2:0
MOS Wola Warszawa – Huragan Wołomin 1:2
Olimp Ostrołęka – Sokół Żuromin 2:0
PTS Płońsk – MOS Wola Warszawa 2:1
Sokół Żuromin – MOS Wola Warszawa 2:0
Huragan Wołomin – Olimp Ostrołęka 1:2
Olimp Ostrołęka – PTS Płońsk 2:0
Huragan Wołomin – Sokół Żuromin 2:1
MOS Wola Warszawa – Olimp Ostrołęka 0:2
PTS Płońsk – Huragan Wołomin 0:2

Końcowa kolejność:
1. Olimp Ostrołęka
2. Huragan Wołomin
3. Sokół Żuromin
4. PTS Płońsk
5. MOS Wola Warszawa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB