Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Żuromin. Zespół Szkół nr 1 zbiera wszystko

2013-05-06 08:28:12 (ost. akt: 2013-05-06 08:36:56)
Uczniowie z Gimnazjum nr 1 wygrywają bardzo systematycznie zawody Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Uczniowie z Gimnazjum nr 1 wygrywają bardzo systematycznie zawody Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Podziel się:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Żurominie i Gimnazjum nr 1 w Żurominie zwyciężyły w turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjów musieli zmierzyć się z trzema konkurencjami – testem teoretycznym, pomocą przedmedyczną oraz torem przeszkód. Dwie pierwsze drużyny z każdej kategorii awansowały na zawody rejonowe, które odbędą się 17 maja w Hali Sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

W sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 w Żurominie, w piątek 19 kwietnia, rozegrany został turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Turniej powiatowy podzielony był na kategorie szkoły podstawowe i gimnazja. W pierwszej kategorii startowało trzynaście zespołów trzyosobowych, w drugiej zaś siedem zespołów również złożonych z trzech osób. Zespoły te musiały zmierzyć się z testem teoretycznym, który w zalakowanych kopertach przysłał Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, z torem przeszkód przygotowanym przez żuromińską komendę policji. Trzecia konkurencja to pomoc przedmedyczna, nad którą pieczę trzymała Państwowa Straż Pożarna z Żuromina. Wśród szkół podstawowych najlepszy okazał się zespół gospodarzy – SP nr 1 w Żurominie, a tuż za nimi uplasowały się SP Sarnowo i SP Syberia. W starszej kategorii również triumfowali uczniowie z placówki nr 1 w Żurominie.
- Obserwujemy, że od kilku lat wygrywają te same szkoły. Widać tutaj bardzo dobrą pracę wychowawców – mówił asp. Jan Składanowski Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego żuromińskiej policji - Choć zmieniają się uczniowie, to dzięki pracy wychowawcy potrafią przygotować uczniów. Życzyłbym sobie, żeby we wszystkich szkołach pracowano tak jak w żuromińskiej „jedynce” – dodał.
Tuż za Gimnazjum nr 1 uplasowali się – Gimnazjum nr 2 w Żurominie oraz Gimnazjum Syberia. Nagrody dla najlepszych ufundował WORD Ciechanów. Do akcji włączyły się także samorządy gminne. Burmistrzowie i wójtowie dla swoich przedstawicieli w turnieju ufundowali szelki odblaskowe i komplety świateł rowerowych. Zwycięzcy oraz wicemistrzowie powiatowi w każdej z kategorii wiekowej uzyskali awans na zawody rejonowe. Impreza ta odbędzie się w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie 17 maja.

Szkoły Podstawowe:
1. SP nr 1 Żuromin
2. SP Sarnowo
3. SP Syberia

Gimnazjum:
1. Gimnazjum nr 1 Żuromin
2. Gimnazjum nr 2 Żuromin
3. Gimnazjum Syberia

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jakie #1076519 | 46.186.*.* 6 maj 2013 21:23

    Wszystko? Brawo Sarnowo i Syberia.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz