środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Żuromin. Sto procent poparcia dla Zarządu i Starosty

2013-05-06 08:38:11 (ost. akt: 2013-05-06 08:40:39)
Starosta Janusz Welenc dziękował za realizację budżetu w 2012 roku

Starosta Janusz Welenc dziękował za realizację budżetu w 2012 roku

Autor zdjęcia: fot. ej

Podziel się:

Rada Powiatu Żuromińskiego jednogłośnie udzieliła absolutorium Zarządowi Powiatu z tytułu wykonania budżetu w 2012 roku.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl
Na sesji 25 kwietnia radni powiatowi udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu Żuromińskiemu z tytułu wykonania budżetu za 2012 rok. W kwestii jego udzielenia byli jednogłośni.

Opozycja jest za, ale tylko za budżetem

- Absolutorium nie może być głosowaniem politycznym. Musi być oceną tylko i wyłącznie wykonania budżetu – wyjaśniał radny Michał Bodenszac. - Nie możemy uwzględniać w nim jakości świadczonych usług w naszym szpitalu, sytuacji z inspektoratu nadzoru budowlanego z tamtego roku, czy jakości posługiwania się Kodeksem Postępowania Administracyjnego przez urzędników. Musimy oceniać wyłącznie budżet – tłumaczył.
Zdaniem Bodenszaca budżet został wykonany prawidłowo i w sposób zadawalający Jako jedyne mankamenty wymienił dochód ze sprzedaży fragmentów działek przy ulicy Szpitalnej w Żurominie i zbyt duży ekwiwalent wypłacony pracownikowi Inspektoratu Nadzoru Budowlanego z tytułu niewykorzystania urlopu.

Rzymowski chwali budżet
- Tak, zgadzam się. Ocena finansowa powinna być poza jakimikolwiek aspektami politycznymi . To są liczby – mówił Rzymowski.
Przewodniczący pozytywnie wypowiedział się na temat realizacji budżetu
- To nie jest pierwszy budżet, który przychodzi mi oceniać. Przedstawiane propozycje finansowe Zarządu zawsze są wyważone i dopasowane do określonego realizmu, z którym powiat się styka i do możliwości jego realizacji – mówił Jerzy Rzymowski .
Rzymowski przypomniał, że na początku roku budżet Powiatu wynosił ponad 38 milionów złotych. W grudniu wynosił już prawie 41,5 mln złotych
- Działalność Zarządu Powiatu w pozyskiwaniu środków zewnętrznych podniosła budżet o kilka milionów – mówił Rzymowski - Ważne jest że Zarząd nie zasypia w tym zakresie i ciągle prowadzi działania.

A starosta dziękuje

Starosta Janusz Welenc dziękował radnym za współpracę przy realizacji budżetu
- Dziękuję za wsparcie zarządu w realizacji zadań tak po stronie kształtowania dochodów ale również określania priorytetów , które dla rozwoju powiatu a szczególnie mieszkańców mają znaczenie – mówił Janusz Welenc – Szczególne podziękowania dla pani Skarbnik i wydziału budżetowo - finansowego za perfekcjonizm nie tylko znany na terenie powiatu ale i szerzej.
Jednogłośność w głosowaniu w sprawie absolutorium skomentował wiceprzewodniczący rady Ireneusz Rejmus
Bardzo się cieszę że 2 + 2 równa się cztery. Chciałbym pogratulować pragmatyzmu i mądrości kolegom z SLD, Platformy Obywatelskiej i PiS – u, że głosowaliście dzisiaj jednogłośnie – mówił Rejmus.
Po głosowaniu w Sali konferencyjnej rozległy się brawa.

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Aj waj,aj waj #1076448 | 5.173.*.* 6 maj 2013 20:42

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Tylko panowie z pejsami i budżetówka mają dobrze,reszta na zasiłki albo do roboty.

  1. XX #1075892 | 78.88.*.* 6 maj 2013 11:41

   Może ktoś odpowie na pytanie ; JEŻELI JEST TAK DOBRZE , TO DLACZEGO JEST TAK ŻLE ??

   Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Pokręt #1075866 | 31.174.*.* 6 maj 2013 11:15

    Pan Rejmus walczy z bezrobociem a tu sesja przeszkadza mu w walce i musi dziękować PSL-owi za głosowanie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)