Niedziela, 22 kwietnia 2018. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Lutocin. Przedszkolacy – mali recytatorzy

2013-05-07 13:16:46 (ost. akt: 2013-05-07 13:25:09)
Uczestnicy konkursu recytatorskiego

Uczestnicy konkursu recytatorskiego

Podziel się:

W przedszkolu w Lutocinie odbył się konkurs recytatorski „W świecie zwierząt”. Zwyciężyli Gabrysia Dobies i Dawid Karolewski.

Redakcja
redakcja@kurierzurominski.pl

24 kwietnia w Przedszkolu Samorządowym w Lutocinie odbył się konkurs recytatorski „W świecie zwierząt”.
Konkurs był związany z obchodami Światowego Dnia Książki i miał na celu uwrażliwienie najmłodszych na piękno poezji dziecięcej. Dzieci w ramach zajęć popołudniowych pod kierunkiem B. Janickiej i J. Jędrzejak przygotowały wiersze o tematyce przyrodniczej. Przedszkolaki za pomocą barwnych strojów i rekwizytów wcieliły się w role bohaterów, pochodzących ze świata zwierząt.
Przedszkolną uroczystość rozpoczęli laureaci I Konkursu Recytatorskiego „Kubuś Puchatek” organizowanego przez CKiSz w Sierpcu: Maja Żydlewska i Pawełek Kowalczyk.
Spośród 21 uczestników konkursu , jury w składzie : E. Budzich-pracownik Biblioteki Publicznej, M. Kamińska i J. Jędrzejak-nauczycielki przedszkola, wyłoniło zwycięzców:
I miejsce: Gabrysia Dobies, Dawid Karolewski
II miejsce: Basia Żachowska, Kubuś Szczesiak
III miejsce: Lidzia Czarnecka, Ania Borowska
Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia. Atmosferę konkursowych popisów urozmaiciły wiosenne piosenki i tańce w wykonaniu wszystkich przedszkolaków.
Nauczycielki z przedszkola w Lutocinie dziękują Dyrekcji Gminnej Biblioteki Publicznej za ufundowanie nagród książkowych dla wszystkich uczestników konkursu.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pokręt #1077477 | 46.113.*.* 7 maj 2013 21:11

    Nie zasiadał w jury znany miłośnik dzieci,nie ufundował nagród,nie podpisał dyplomów a wszystkie je chrzcił za skromne "co łaska'. To tak się robi pasterzu? a może nie zostałeś zaproszony,a może uważasz,że nie godny jesteś? Albo impreza była do kitu,na tacę nie można zebrać,zapłacic nie chcieli i może jeszcze trzeba byłoby bachory pilnować.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz