Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Żuromin. Sześć milionów na stadion

2013-05-13 08:50:01 (ost. akt: 2013-05-13 08:51:24)
Tak ma wyglądać trybuna stadionu przy ulicy Żeromskiego

Tak ma wyglądać trybuna stadionu przy ulicy Żeromskiego

Autor zdjęcia: fot. UGiM Żuromin

Podziel się:

Urząd Gminy i Miasta Żuromin szykuje się do poważnej inwestycji na terenie miasta – modernizacji stadionu miejskiego. Inwestycja ma zostać podzielona na trzy etapy, a cały projekt zrealizowany do końca 2015 roku. - Chciałbym zacząć budowę już w tym roku – mówi burmistrz Żuromina Zbigniew Nosek. Koszt wykonania całej inwestycji szacowany jest na około 6 milionów złotych.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzruominski.pl

Stadion Miejski w Żurominie doczeka się gruntownej modernizacji. Urząd Gminy i Miasta Żuromin w ciągu najbliższych trzech lat chce zupełnie zmienić oblicze żuromińskiej świątyni futbolu. Na jej modernizację szacuje się, że urząd przeznaczy sześć milionów złotych. Realnie kwota po procedurze przetargowej ulegnie zmniejszeniu.
- Stadion w obecnym kształcie to ruina – mówi burmistrz Zbigniew Nosek, tłumacząc decyzję o chęci jak najszybszej modernizacji obiektu przy Żeromskiego. Dalej czekać już nie może – kontynuował.
Projekt stadionu i wizualizację wykonała Pracownia Architektoniczna Królikowski i Jaworski z Płocka.

Wariant mało realny

Pierwszy wariant modernizacji stadionu zakładał budowę trybun oraz zaplecza parkingowego od strony ulicy Zwycięstwa. Wersja ta, choć bardzo efektowna i na pewno znacznie poprawiłaby walor wizualny miasta, pochłonęłaby mnóstwo pieniędzy.
- Koszt budowy trybuny od ulicy Zwycięstwa wyniósłby tyle, co całość trzyletniej inwestycji w drugim wariancie – mówił o tej koncepcji Zbigniew Nosek.
- Po konsultacjach z osobami związanymi z lokalnym sportem, zarządem Wkry, zdecydowaliśmy się na drugi wariant, wariant realny, możliwy do zrealizowania w cyklu trzyletnim – dodawał.

Wariant prawdopodobny

Drugi wariant zakłada budowę trybuny w miejscu obecnej, a także wymianę płyty boiska głównego, budowę bieżni tartanowej oraz rozbudowę budynku klubu. Inwestycja ta ma zostać podzielona na etapy i w latach 2013-2015 zakłada się, że pochłonie około sześciu milionów złotych.
- Jest to projekt bardzo realny do zrealizowania nawet przy poważnych kłopotach finansowych gminy. Projekt ten podzielimy na etapy. Nie będzie jednego dużego przetargu na wszystko – tłumaczy Zbigniew Nosek.
W pierwszym etapie powstanie zupełnie nowa trybuna, kolejny etap zakładał będzie budowę bieżni tartanowej wokół boiska i wymianę płyty głównej. Końcowym etapem ma być rozbudowa budynku klubowego. Budynek ten ma zostać połączony z trybuną główną. W środku oprócz szatni, natrysków i magazynu na sprzęt ma znaleźć się także sala konferencyjna, sala fitness i siłownia. Zza bramki od strony ulicy Żeromskiego zniknie popularny wał. Jego miejsce zajmie piłkochwyt, a tuż za nim powstanie parking dla zespołów przyjezdnych.

Kiedy ruszy budowa

Burmistrz Zbigniew Nosek uzależnia rozpoczęcie inwestycji od decyzji radnych.
- Na początku maja spotkam się z projektantami i zatwierdzimy już oficjalnie ten drugi projekt. Cała dokumentacja, pozwolenia na budowę - to jeszcze trochę potrwa, ale jeśli Rada Miejska zgodzi się na skredytowanie w tym roku części inwestycji, to ogłosiłbym przetarg i budowa rozpoczęłaby się jeszcze w tym roku – informuje o swoich planach burmistrz Nosek.
W październiku mogłaby zostać wbita już pierwsza łopata.

Komentarze (47) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ZYX #1147647 | 78.88.*.* 19 lip 2013 19:37

  Ciekawe czy będziecie zadowoleni ze stadionu za 6 milionów zł. gdy wasze dzieci i wnuki będą spłacały dług zaciągnięty na jego budowę ??Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie myśli że pieniądze na budowę stadionu są wypracowane przez miasto ?? Władze miasta wychodzą z założenia --GOŁO ALE WESOŁO --

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. info #1147621 | 83.6.*.* 19 lip 2013 19:05

  Za rok będzie wszystko obiecane. Ale kto to teraz kupi???

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ryś #1108961 | 79.189.*.* 10 cze 2013 12:33

  wszystko to piękne tylko, że u nas to wyjdzie tak jak z halą : jest hala, mamy halę ale dzieci niech sport uprawiają gdzie indziej bo parkiet zniszczą i prąd zużyją.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. 27 #1108600 | 83.24.*.* 9 cze 2013 23:14

   nic Wam ludzie nie pasuje!! Przed budowa hali tez wszyscy narzekali. Burmistrz nie jest bogiem nie zatrudni wszystkich bezrobotnych!! skąd ma brac dla wszystkich tą prace???? wszyscy narzekają na to ze wycięli park a na pewno będzie pięknie no ale żurominiacy sa pełni jadu i potrafią tylko krytykowac!!!!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Job #1105993 | 164.126.*.* 6 cze 2013 22:54

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Wydaje się, że Cezar zapragnął Igrzysk.

   Pokaż wszystkie komentarze (47)