Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Na krawędzi zdrowia - SZCZEPIMY !!!

2013-05-22 08:48:46 (ost. akt: 2013-05-22 08:49:26)

Podziel się:

Kończymy rozważania o szczepieniach naszych dzieci. Mam nadzieję, że przekonałem Rodziców o konieczności uodporniania przeciwko ciężkim chorobom zakaźnym atakującym naszych potomków w różnym wieku. Tym obowiązkowym jak i dodatkowym. Naprawdę szczepienia nie pogarszają stanu zdrowia dzieci, wręcz przeciwnie chronią je przed strasznymi chorobami. Po 36. latach pracy w pediatrii zapewniam wszystkich Rodziców i Opiekunów z całą odpowiedzialnością, że dotychczasowe wieloletnie SZCZEPIENIA OCHRONNE TO URATOWANIE MILIONÓW ISTNIEŃ LUDZKICH NA CAŁYM ŚWIECIE!!

Jednak nie ma we wszechświecie ideału. Mogą zdarzyć się sytuacje niepożądane czy wręcz powikłania. Szala zysków i strat jest jednak zdecydowanie po stronie tych pierwszych.
Co to jest niepożądany odczyn poszczepienny ? To są objawy związane z działaniem samej szczepionki. Takie jak:
- reakcja miejscowa i ewentualna gorączka z wysypką pojawiająca się w okresie nawet do 48 godzin po szczepieniu
- reakcja uczuleniowa po szczepieniu
- zmniejszenie poziomu wartości poziomów wielu sekwencji krwinek w morfologii
Teraz przykładowe niepożądane odczyny poszczepienne związane z procedurą szczepień:
- zła dawka
- szczepionka przeterminowana
- podanie w złym przedziale czasowym
- zła droga, miejsce lub technika podania
- niewłaściwe przygotowanie szczepionki
- niewłaściwe przechowywanie szczepionek
- objawy choroby czasowo, lecz przypadkowo związane ze szczepieniem
Dziecko kwalifikowane do szczepienia musi być zdrowe bez aktywnej infekcji.
Po każdym szczepieniu istnieje niestety możliwość wystąpienia ograniczonych objawów miejscowych w okolicy wstrzyknięcia środka uodparniającego. W przypadku nadmiernych odczynów poszczepiennych stosujemy np. kompresy czy też leczenie ogólne p/zapalne lub p/alergiczne. Nie są to objawy i zdarzenia klinicznie groźne.
Rodzice pytają czy konserwujące substancje szczepionek w postaci związków rtęci zawarte jeszcze w niektórych szczepionkach mogą być szkodliwe. Odpowiadam. To nie są związki bezpośrednio toksyczne dla organizmu człowieka, jednak aktywnie staramy się usuwać tego typu substancje z preparatów medycznych. Mogą być obecne jeszcze w nowoczesnych szczepionkach, ale etylen rtęci jest zastępowany innymi związkami konserwującymi. Pomimo, że nie jest toksyczny bezpośrednio, to tego typu związki dzisiaj się eliminuje. Nie szkodzą więc szczepionemu dziecku.
Po szczepieniu może także wystąpić odczyn miejscowy w miejscu podania szczepionki. To reakcja związana najczęściej z niewłaściwa techniką szczepienia.
Rodzice często obawiają się szczepienia przeciwko poliomyelitis (Ch. Heynego-Mediny). Szczepienie tą żywą szczepionką jest powszechne, a powikłania występują z częstością 1 na 2,4 mln zastosowanych dawek.
Najczęściej reakcje alergiczne na szczepionki wiążą się z obecnością białka jaja kurzego, antybiotyków i innych składników stymulujących odporność na czynnik wywołujący zakażenia.
Związek pomiędzy szczepieniami a powstaniem autyzmu u dziecka to naprawdę brednie o charakterze pseudo - naukowym. Nie udowodniono, że szczepienia prowadzą do wystąpienia w/w choroby.
Czy antybiotyki mogą być zawarte w szczepionkach i czy wywołują reakcje alergiczne ? Trudne jest precyzyjne wskazanie szczepionki z zawartością antybiotyków jako przykładu alergii miejscowej lub uogólnionej. Miejscowo są to reakcje ze strony skóry (zaczerwienienie, zmiany grudkowe).
Jest więc wiele reakcji poszczepiennych. Są to jednak zjawiska rzadkie, nie mówiąc o powikłaniach, które są prawie sporadyczne.
Cały świat zdrowia opiera się na profilaktyce. Fundamentem działań prewencyjnych są między innymi szczepienia. NIE ZABIERAJMY NASZYM DZIECIOM SZANSY NA ZDROWE ŻYCIE !!!
Tak na marginesie, mam nadzieję, że Rodzice kilku moich podopiecznych zmienią zdanie i przystąpią do ogólnego kalendarza szczepień !!!
Nasze dzieci zasłużyły sobie na życie bez chorób zakaźnych !!!

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kaska #1111268 | 89.68.*.* 12 cze 2013 16:55

  Na Boga co to za głupoty? Jak dobrze, że moi lekarze mówią głośno prawdę, że 90% szczepionek nie działa, a wręcz wyrządza wielkie szkody w organizmie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Tom #1100525 | 5.173.*.* 31 maj 2013 18:44

   Napisał Pan, że "Związek pomiędzy szczepieniami a powstaniem autyzmu u dziecka to naprawdę brednie o charakterze pseudo - naukowym."Jest natomiast orzeczenie włoskiego sądu mówiące, że autyzm 9-letniego chłopca Valentina Bocca został spowodowany przez szczepionkę MMR, którą dostał w wieku 15 miesięcy. Rodzicom Valentina zasądzono 140 000 funtów odszkodowania, które ma zapłacić Włoskie Ministerstwo Zdrowia. Antonio Barboni, lekarz sądowy zatrudniony przez sąd, jako niezależny doradca, napisał raport mówiący, że „z powodu nieobecności żadnych innych istniejących uprzednio okoliczności” występuje „uzasadnione naukowe prawdopodobieństwo”, że autyzm Valentina może „wywodzić się z podania szczepionki MMR [...] przez pracowników służby zdrowia”.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Tofik #1100510 | 5.173.*.* 31 maj 2013 18:29

   Panie doktorze, a kiedy Pan się ostatnio szczepił?

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Rudi #1094063 | 31.11.*.* 24 maj 2013 09:35

   Guzik prawda.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. fifi #1094057 | 89.67.*.* 24 maj 2013 09:30

   Dlaczego Pan tak klamie????? http://www.stopnop.pl/

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz