Niedziela, 18 marca 2018. Imieniny Edwarda, Narcyza, Zbysława

Zielona w telewizji Trwam

2013-05-22 08:56:34 (ost. akt: 2013-05-22 09:01:37)
 Radny Wojciech Jarzynka prosił, żeby zjednoczyć się przeciwko tak wielkim i śmierdzącym inwestycjom bo zagrażają zdrowiu

Radny Wojciech Jarzynka prosił, żeby zjednoczyć się przeciwko tak wielkim i śmierdzącym inwestycjom bo zagrażają zdrowiu

Podziel się:

Mieszkańcy gminy Kuczbork nie dają za wygraną. Tam gdzie tylko się da, walczą o czyste powietrze w ich miejscowości. Ostatnio o problemie dużej ilości wiatraków, ferm drobiowych i chlewni usłyszeli również widzowie telewizji Trwam

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl
Na terenie gminy Kuczbork istnieje już wiele ferm drobiowych i chlewni. Budowa kolejnych 20 kurników już się rozpoczęła, ale to nie koniec, bo planowane są tez kolejne tego typu inwestycje. Na terenie gminy znajdują się też elektrownie wiatrowe. Mieszkańcom to się nie podoba. Robią wszystko, żeby kolejne inwestycje tego typu nie powstały.

Walczą jak lwy

Mieszkańcy organizują wiele akcji, których celem jest powstrzymanie uciążliwych dla nich inwestycji. Zbierali już podpisy, organizowali spotkania z mieszkańcami i władzami gminy. O ich proteście usłyszała posłanka Julia Pitera. O pomoc poprosili również posła Macieja Małeckiego. Protestowali podczas wizyty premiera Janusza Piechocińskiego w Żurominie. Pojechali również do Warszawy, żeby tam manifestować swoje rozgoryczenie całą sytuacją. Tam również Leszek Miller usłyszał o ich problemach.

Po stronie prawdy

Na zaproszenie mieszkańców do Zielonej przyjechała również telewizja Trwam. W programie „Po stronie prawdy” mieszkańcy gminy Kuczbork mówili o uciążliwościach związanych z wiatrakami, kurnikami i chlewniami. W związku z programem telewizyjnym do Zielonej przyjechali m.in. Iga Kuczmańska prezes działdowskiego stowarzyszenia ochrony własności oraz ogólnopolskiego stowarzyszenia pozytywnej energii, Maria Koc radna sejmiku województwa mazowieckiego, Piotr Kurowski z ogólnopolskiego komitetu ochrony mieszkańców przed lokalizacją elektrowni wiatrowych, posłowie Janusz Wojciechowski i Jan Maria Jackowski. Program został wyemitowany na żywo w telewizji Trwam 8 maja.

Komentarze (978) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. info #1284512 | 95.49.*.* 2 sty 2014 18:41

  Powodzenia Wojtuś!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. obcy #1283765 | 95.49.*.* 1 sty 2014 23:36

  Wojtek zaczął się rok wyborczy bierz się od jutra za robotę bo to najważniejszy rok który zapewni zmiany na następne cztery lata a Gmina bez Ciebie to PORAŻKA!!! W Tobie nadzieja ze nadejdą zmiany i PSL zostanie odsunięty od władzy w naszej Gminie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Dla cenzorów z Kuriera #1283371 | 188.33.*.* 1 sty 2014 14:28

  Ktoś w redakcji usuwa wpisy. Czyżby Kurier był kontynuatorem niechlubnej tradycji cenzury PRL. Proponuję przenieść siedzibę kuriera na ulicę Mysią w Warszawie, gdzie znajdował się niegdyś osławiony Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk !!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. smutna prawda #1282789 | 164.127.*.* 31 gru 2013 16:19

  Polska rządzona od ponad sześciu lat przez PO nie stała się tygrysem, tylko zamieniła się w wyleniałego, starego lwa, któremu nic się nie chce, który zjada to, co upolują inni. Nic dziwnego, że wielu aktywnych Polaków z własnego kraju ucieka i coraz mniej z nich chce wracać. Niestety postępują oni racjonalnie, bo państwo polskie nie może funkcjonować na zasadzie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Życzenia dla lemingów!!! #1282760 | 164.127.*.* 31 gru 2013 15:54

  Lemingi nie traćcie ducha, Platforma w nowym 2014 roku i tak was wy.....cha!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (978)