Poniedziałek, 23 kwietnia 2018. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Żuromin. Turniej bezpieczeństwa w żuromińskiej hali

2013-05-23 08:30:48 (ost. akt: 2013-05-23 16:04:31)
Młodzież uczestnicząca w turnieju BRD

Młodzież uczestnicząca w turnieju BRD

Autor zdjęcia: fot. mo

Podziel się:

Rejonowy turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego odbył się w miniony piątek, 17 maja, na parkiecie Hali Sportowej w Żurominie. W Żurominie najlepsi byli uczniowie z Gralewa, którzy wygrali zarówno w kategorii szkół podstawowych jak i gimnazjów. Nasi przedstawiciele zajęli w kategorii szkół podstawowych – SP nr 1 w Żurominie piąte miejsce, a SP Sarnowo dziesiąte, w kategorii gimnazjów – Gimnazjum nr 1 siódme miejsce, a Gimnazjum nr 2 dziesiątą lokatę.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Dziesięć szkół z terenu rejonu ciechanowskiego – z powiatu mławskiego, pułtuskiego, płońskiego, ciechanowskiego i żuromińskiego rywalizowało w turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Sześćdziesięciu zawodników musiało zmierzyć się z torem przeszkód, testem wiedzy i pierwszą pomocą przedmedyczną.
- Aby dobrze przejechać tor przeszkód trzeba dużo ćwiczyć, widać po zawodnikach, po szkołach, kto dysponuje takim torem u siebie w placówce. Wtedy można pokonać trasę niemal bezbłędnie. U nas nie ma takiego toru, ale może doczekamy się go w przyszłości – mówi opiekun drużyny z Sarnowa.
Ostatecznie najlepiej spisali się zawodnicy z Gralewa. Zarówno w klasyfikacji szkół podstawowych jak również w kategorii gimnazjów. Zawodnicy ci są bardzo doświadczeni w tego typu zawodach, a także mają na swoim koncie sukcesy na krajowej arenie. Ich sukces nie był zaskoczeniem. Nasze szkoły nie odegrały znaczącej roli w imprezie. W kategorii szkół podstawowych Szkoła Podstawowa nr 1 zajęła dobre piąte, a Szkoła Podstawowa w Sarnowie dziesiąte miejsce. W kategorii gimnazjum było nieco gorzej – Gimnazjum nr 1 uplasowało się na siódmej pozycji, dziesiąte było Gimnazjum nr 2 w Żurominie.
Turniej rejonowy pełen był oficjeli. W Hali Sportowej w Żurominie zameldowali się komendanci powiatowi z Pułtuska, Mławy i Ciechanowa. Obecny na całej imprezie był zastępca komendanta policji w Żurominie Marek Lewandowski, a także komendant straży pożarnej Dariusz Stumski. Byli również przedstawiciele władzy samorządowej na czele ze starostą żuromińskim Januszem Welencem.

Klasyfikacje końcowe:
Szkoły podstawowe
1. SP Gralewo
2. SP Szczytno
3. SP Obryte
- - -
5. SP 1 Żuromin
10. SP Sarnowo

Gimnazjum:
1. G Gralewo Stare
2. SP Obryte
3. G Nowe Miasto
- - -
7. G1 Żuromin
10. G2 Żuromin

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pokręt #1094514 | 46.113.*.* 24 maj 2013 17:34

    Starosta zarabia około trzystu złotych dziennie.Ile takich libacji jest w miesiącu.Za co więc są te pieniadze?Z czyjej kieszeni je dostaję?I dalej,marszałek z całym dworem,wojewoda i cała budzetówka z pracownikami Watykanu włącznie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz