Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Piłka nożna. Wielki sukces żuromińskiej „jedynki”

2013-05-25 12:00:00 (ost. akt: 2013-05-24 08:52:02)

Podziel się:

Znakomity wynik osiągnął zespół Gimnazjum nr 1 w Żurominie na turnieju wojewódzkim Coca-Cola Cup. Podopieczni Wojciecha Błaszkiewicza zajęli drugie miejsce. To jak do tej pory największy sportowy sukces szkoły na tych zawodach.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Fantastycznie zaprezentowali się na zawodach wojewódzkich z cyklu Coca-Cola Cup uczniowie Gimnazjum nr 1 w Żurominie. Piłkarze Wojciecha Błaszkiewicza sprawili nie lada niespodziankę zdobywając srebrny medal.
W losowaniu grup finału wojewódzkiego Coca-Cola Cup żurominianie nie mieli szczęścia. Trafili do tzw. grupy śmierci. Wraz z Gimnazjum nr 1 w Żurominie w grupie znalazły się szkoły typowo sportowe Gimnazjum nr 48 Warszawa, Gimnazjum nr 4 Radom, a także Gimnazjum w Przasnyszu. Każde spotkanie dla naszego zespołu było bardzo ważne. Już w pierwszym spotkaniu było widać, że o punkty może być ciężko. Do ostatnich minut utrzymywał się remis. Dopiero akcja Dawida Ptaszka i celny strzał głową Rafała Rogowskiego dał zwycięstwo w tym spotkaniu. Ważne było także zwycięstwo ze szkołą z Radomia. To właśnie w tym spotkaniu podopieczni Błaszkiewicza przypieczętowali awans do dalszej fazy. Wcześniej ulegli natomiast Gimnazjum nr 48 z Warszawy 1:4.
Prawdziwa walka rozpoczęła się jednak w fazie play-off. Jako zespół z drugiego miejsca żuromińska „jedynka” rywalizowała ze zwycięzcą grupy D – Gimnazjum Mińsk Mazowiecki. W tej fazie imprezy nie było mowy o odstawianiu nogi, przegrywający żegnał się z rozgrywkami. Zwycięzca meczu miał natomiast otwartą drogę do walki o czołowe lokaty i medale. Podopieczni Błaszkiewicza do spotkania podeszli bardzo ostrożnie. Byli skoncentrowani i co najważniejsze skuteczni. O awansie przesądziły dwa trafienia Karola Podlińskiego. Podliński, który już w spotkaniach grupowych imponował skutecznością trafił również w półfinale, który dla graczy Błaszkiewicza okazał się błahostką. „Jedynka” odniosła okazałe zwycięstwo pięcioma bramkami, a oprócz dwóch bramek Podlińskiego do siatki trafiali także Ptaszek, Sokołowski i Laskowski.
Sam awans do finału to nie lada niespodzianka i wielki sukces. W finale nasz zespół nie miał nic do stracenia, zagrał odważnie, ale rywale byli tego dnia lepsi. Zawodnicy Gimnazjum nr 48 zdobyli w tym meczu dwa gola i to oni ostatecznie wygrali finał wojewódzki.

Komentarz trenera
Wojciech Błaszkiewicz
Jestem bardzo zadowolony z występu moich zawodników. To bardzo duży sukces całego zespołu. Od początku prezentowaliśmy się bardzo dobrze i awans do finału nie był przypadkiem. Przegraliśmy w finale z Gimnazjum nr 48 w Warszawie, w którym to zawodnicy są starannie dobierani. Jest to Mazowiecki Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży, grają tam zawodnicy z kadry Mazowsza. To tylko podnosi rangę i nadaje prestiżu.


Wyniki:
G1 Żuromin – G Przasnysz 2:1
G1 Żuromin – G48 Warszawa 1:4
G1 Żuromin – G4 Radom 3:1

Ćwierćfinał
G1 Żuromin – G Mińsk Maz. 2:0

Półfinał
G1 Żuromin – G Węgrów 5:0

Finał
G1 Żuromin – G48 Warszawa 0:2

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB