Piątek, 20 kwietnia 2018. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Gmina Lubowidz. Stara sosna bierze udział w konkursie

2013-05-27 11:13:53 (ost. akt: 2013-05-27 11:17:08)
Stara sosna może zostać „Drzewem Roku”

Stara sosna może zostać „Drzewem Roku”

Autor zdjęcia: fot. bip Lubowidz

Podziel się:

Na łamach Kuriera już kilka razy pisaliśmy o pięknym drzewie z Przerodek. Stara sosna liczy już pewnie ponad 100 lat i wrosła w życie mieszkańców Zielunia i okolic. Na temat tego drzewa pojawiło się również wiele legend.

Nadleśnictwo Lidzbark, na którego terenie rośnie stara sosna, zgłosiło drzewo do konkursu ogólnopolskiego Drzewo Roku. Na naszą sosnę będziemy mogli głosować na stronie internetowej ekologicznego klubu „Gaja”.

Jak informują organizatorzy konkursu: „Celem Konkursu jest zwrócenie uwagi na rolę drzew w naszym życiu, wzmocnienie świadomości społecznej w odniesieniu do środowiska, w którym żyjemy oraz wyłonienie najważniejszego, najciekawszego, najbardziej lubianego i cenionego przez społeczności lokalne drzewa w naszym kraju. Poszukujemy drzewa z historią, która pobudza wyobraźnię i scala wspólnotę osób mieszkających w danym regionie.”

Kurier Żuromiński wraz ze stowarzyszeniem „Na Pograniczu” włącza się do konkursu. Na naszej stronie będziecie mogli przeczytać legendę o starej sośnie. Powiemy Wam też, jak głosować na sosnę z Przerodek. Głosowanie trwać będzie miesiąc (1-30 czerwca).
Szczegóły za tydzień.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. swądek... #1096528 | 46.170.*.* 27 maj 2013 14:06

    Myślę, że tego drzewa to Wójt nie usunie. Wie jak to było w Zieluniu. Karę w wysokości 90 tys,zł za nielegalną wycinkę rozłożył na 3 lata. Ostatnia rata w przyszłym roku. Szkoda że karę muszą zapłacić podatnicy .

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz