Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Polska biega w Żurominie

2013-05-31 08:20:03 (ost. akt: 2013-05-31 08:29:13)
Na starcie żuromińskich biegów ulicznych gimnazjaliści

Na starcie żuromińskich biegów ulicznych gimnazjaliści

Podziel się:

Około setki uczestników wzięło w tym roku udział w biegu ulicami Żuromina w ramach akcji „Polska biega”. 24 maja dzieci, młodzież i dorośli startowali spod Żuromińskiego Centrum Kultury do 4 biegów (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadpodstawowe i dorośli) różnej długości. Najkrótszy dystans mieli najmłodsi, którzy obiegali kościół.

Najdłuższy pokonali dorośli (około 6 km), choć tak naprawdę na trasie nie było sędziów i każdy mógł przebiec tyle, ile czuł się na siłach. Jak podkreślają organizatorzy, w tym biegu nie liczyło się zwycięstwo, a sam udział. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. A jakże – złoty. Medale wręczali uczestnikom organizatorzy biegu: przedstawicielka Starostwa Powiatowego Sylwia Lewandowska, oraz dyrektor Żuromińskiego Centrum Kultury Piotr Wlizło.
Na trasie oprócz uczniów pojawili się też ich opiekunowie. Wypatrzyliśmy animatora sportu Tomasza Siemiątkowskiego, czy kierownika hali sportowej w Żurominie Dominika Stopczyńskiego. Zabrakło na pewno wielu sportowców – między innymi piłkarzy z drużyn powiatu żuromińskiego: Żuromina, Bieżunia i Kuczborka. Ale termin biegu – piątek godzina 10:00 – z pewnością nie był zbyt trafiony dla dorosłej, pracującej osoby. Nie przeszkodziło to jednak wziąć udział w zawodach najlepszemu biegaczowi naszego powiatu Arturowi Piotrowskiemu. Nasz medalista wielu ogólnopolskich zawodów potraktował bieg uliczny jako trening. Mimo to w swej kategorii przybiegł na tyle wcześnie, że mógłby spokojnie wziąć prysznic i wrócić na trasę, żeby powitać na mecie drugiego uczestnika biegu.
Jak co roku imprezę wspomagała żuromińska policja oraz straż miejska, pilotując uczestników biegu i zabezpieczając trasę.
Polska biega 2013 przeszło do historii.
- A już 16 czerwca o godzinie 10:00 kolejna sportowa impreza organizowana przez Starostwo – mówi Sylwia Lewandowska – Zapraszamy na Rajd Rowerowy na trasie Poniatowo – Konopaty. Zgłoszenia do 5 czerwca.
red

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. . #1102227 | 95.49.*.* 2 cze 2013 23:30

  Mój Boże, interpunkcja...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. - #1101812 | 109.243.*.* 2 cze 2013 13:50

  Pewno oba ośrodki przekazu mają rację. Kurier podał liczbę biegaczy, a starostwo ilość osób zaangażowanych w przedsięwzięcie. A byla to cala masa urzędników, policja, straż miejska, pracownicy domu kultury itd. Aby się pochwalić starostwo jeszcze zaliczylo tych co czytali plakaty informacyjne.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. nik #1101616 | 164.127.*.* 2 cze 2013 10:02

  a starostwo podaje, że ok. 300 osób. I jak tu wierzyć obu środkom lokalnego przekazu. Zawiodłam się :(

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz