Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Minisiatkówka. „Dwójki” najlepsze na Mazowszu, pewny awans na Mistrzostwa Polski

2013-06-02 12:00:00 (ost. akt: 2013-05-31 09:18:09)
Rosario w kat. „dwójek” jest mistrzem Mazowsza, w „czwórkach” było już nieco gorzej

Rosario w kat. „dwójek” jest mistrzem Mazowsza, w „czwórkach” było już nieco gorzej

Autor zdjęcia: fot. rosario

Podziel się:

Znakomicie w turnieju o Mistrzostwo Mazowsza Kinder+ Sport w kategorii „dwójek” spisały się siatkarki Rosario Lubowidz. Pierwszy zespół Rosario - Zuzanna Montowska, Anna Kąpińska, Aleksandra Szeluga – zdecydowanie wygrał zawody, drugi zajął siódme miejsce. W kategorii „czwórek” zajęliśmy piątą lokatę.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

„Dwójki” zwyciężają

Szesnaście najlepszych zespołów kategorii „dwójek” dziewcząt rywalizowało w finale turnieju o Mistrzostwo Mazowsza Kinder+ Sport. Przez gęste sito eliminacji przebrnęli tylko najlepsi w tym dwa zespoły Rosario. Jak burza przez pierwsze fazy turnieju szedł pierwszy zespół Rosario. Zdecydowane zwycięstwa sprawiły, że drogę do czwórki pierwszy zespół pokonał w ekspresowym tempie.
- Na turniej jechaliśmy bardzo pewni siebie – mówi Zbigniew Margalski trener Rosario. Zawodniczki pierwszego zespołu w „dwójkach” nie przegrały jeszcze meczu, już w ubiegłym roku zajęły wysokie drugie miejsce w finale wojewódzkim, a w mistrzostwach Polski były szóste – dodaje szkoleniowiec.
Dlatego też szybki awans z grupy, a później do finału nikogo nie dziwił. Nie dziwiło także zwycięstwo w samym finale. To spotkanie było jednak najbardziej wyrównanym ze wszystkich, jakie przyszło rozgrywać dziewczętom podczas tych zawodów. Przeciwniczki postawiły poprzeczkę bardzo wysoko i jako jedyne zbliżyły się do granicy dwudziestu punktów. Zwycięstwo „dwójek” pozwoliło na awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski z cyklu Kinder+ Sport, które odbędą się w tym roku 1-2 lipca w Drzonkowie koło Zielonej Góry.
Drugi zespół zajął natomiast siódme miejsce, co również jest bardzo dobrym wynikiem.

„Czwórki” na piątym

- Liczyliśmy na medal także w tej kategorii – mówi po turnieju Margalski. Niestety, nasze zawodniczki zajęły tylko piąte miejsce. Po turniejach eliminacyjnych mogliśmy liczyć na medal, ale mieliśmy później sporo problemów. Trapiły nas kontuzje. Dwie zawodniczki, co oznacza w „czwórkach” połowę składu, na początku sezonu nabawiły się przewlekłych kontuzji i wróciły do gry po kilku miesiącach – tłumaczy Margalski.
Jako przyczynę takiego wyniku podaje jednak stres.
- Zabrakło nam opanowania. Graliśmy nierówno i to właśnie spowodowało problemy – mówi trener.
Dwie porażki grupowe pozwoliły tylko na grę o miejsca 5-8, a tam nasze zawodniczki nie miały sobie równych, zajmując piątą lokatę na Mazowszu.

Czwórki:
Klaudia Margalska, Aleksandra Kąpińska, Joanna Ostrowska, Andżelika Jasińska, Aleksandra Anger, Daria Anysz

Dwójki:
UKS Rosario Lubowidz I – Zuzanna Montowska, Anna Kąpińska, Aleksandra Szeluga
UKS Rosario Lubowidz II – Nikola Lempek, Wiktoria Czyżyk, Emilka Mosakowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB