środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Bieżuń. Urząd triumfuje. Wygrane odwołanie

2013-06-07 08:34:24 (ost. akt: 2013-06-07 08:39:08)
Burmistrz i Urząd dopięli swego, dwoje urzędników przegrały sprawy odwoławcze

Burmistrz i Urząd dopięli swego, dwoje urzędników przegrały sprawy odwoławcze

Podziel się:

Była kierownik referatu infrastruktury Justyna Ogrodowczyk i były inspektor ds. funduszy pomocowych Adam Kaniecki nie wrócą do pracy w Urzędzie Miasta i Gminy Bieżuń. Bieżuński magistrat wygrał z byłymi pracownikami dwie rozprawy apelacyjne.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Zwolnieni z Urzędu Miasta i Gminy w Bieżuniu po kontroli Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Justyna Ogrodowczyk i Adam Kaniecki nadal procesują się z Urzędem. Po wyroku Sądu Pracy w Ciechanowie, który zapadł pod koniec ubiegłego roku (10 grudnia 2012 r.) kolejna część sporu rozstrzygała się w Sądzie Okręgowym w Płocku.

Urząd i Ogrodowczyk złożyli apelacje

Do Sądu Okręgowego w Płocku trafiły apelacje niezadowolonych z wyroku stron konfliktu.
- Jeśli argumenty Sądu nie będą do mnie przemawiały, złożymy apelację – mówił burmistrz Bieżunia Andrzej Szymański.
Tak też się stało. Urząd Miasta i Gminy odwołał się od wyroku Sądu, który mówił o przywróceniu Adama Kanieckiego na takich samych warunkach pracy i płacy. Do Sądu Okręgowego w Płocku trafiło także odwołanie byłej kierownik referatu infrastruktury Justyna Ogrodowczyk, której powództwo zostało oddalone przez Sąd w Ciechanowie.

Triumf bieżuńskiego magistratu

Do ostatecznego rozstrzygnięcia w Sądzie Okręgowym w Płocku doszło pod koniec maja. Na rozprawach zapadły dla Urzędu Miasta korzystne decyzje. Po pierwsze apelacja Justyny Ogrodowczyk nie została uwzględniona, po drugie Sąd Okręgowy w Płocku zmienił wyrok poprzedniej instancji w sprawie Adama Kanieckiego. Oznacza to, że były inspektor ds. funduszy pomocowych również do pracy nie wróci.
Burmistrz Bieżunia Andrzej Szymański nie chce komentować tej sprawy.
- Nie dotarł jeszcze do nas wyrok na piśmie, dlatego nie mogę w tej sprawie wiele powiedzieć – tłumaczy szef bieżuńskiego magistratu.
Całej sprawy nie komentowali także pozostali zainteresowani. Próbowaliśmy skontaktować się zarówno z Adamem Kanieckim jak i Justyną Ogrodowczyk.
- Niestety nie mogę w tej chwili rozmawiać – rzucił szybko po odebraniu telefonu Kaniecki, po czym przeprosił i rozłączył się.

Komentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Triumf będziecie krótki #1109682 | 87.205.*.* 11 cze 2013 08:49

  Jak pan burmistrz będzie tak dalej postępował to jego triumf będzie krótki. I za rok po wyborach pójdzie na zieloną trawkę. Powinien przerzedzić towarzystwo nierobów w gminie a zatrudnić nowych wychowawców w przedszkolu bo jest więcej chętnych niż miejsc. W obecnym niżu demograficznym inwestycja w dzieci to najlepsza inwestycja. Widać że pan burmistrz tego nie zrozumiał a z ekonomią u niego na bakier.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. skołowany #1109463 | 31.61.*.* 10 cze 2013 21:56

   Może ktoś mi wyjaśni o co chodzi , bo w jednej gazecie czytam że zwolniono ich po kontroli w innej jest napisane że w wyniku reorganizacji . To która jest prawdziwa ?

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (7)

   1. ??? #1108567 | 78.88.*.* 9 cze 2013 22:44

    Artykuł jest następną częścią sagi Ogro........, Kanie...... Co ma burmistrz do tego? Może Pani Łub....... to tak: A miało być tak pięknie.....

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. ob-serwator #1107798 | 83.31.*.* 9 cze 2013 09:30

     nie ciesz sie za bardzo bur-mistrzu, w planie naprawczym umieściłeś sprzedaż bloku na Zamoyskiego uważając, że "głupi" nauczyciele to kupią. Kto kupi mieszkanie w domu, który jest nie remontowany od 24 lat. Słuchając swoich doradców "Zakrzewski" popłyniesz tak jak Twój teść. Wrócisz do Płocka tyle, że na najdłuższą ulicę

     Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    2. alek #1106933 | 178.42.*.* 7 cze 2013 22:37

     Triumf to będzie jak Pan zwolni połowe tych nie produktywnych urzędasów i zaczną pracować jako ludzie produkcyjni wnoszący podatki do kasy państwowej. O ile zmniejszyło się bezrobocie w Gminie i Mieście Bieżuń??? To są fakty które interesują mieszkańców a zarazem wyborców nie tylko w Bieżuniu ale w całym Powiecie.

     Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (18)