Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Piłka nożna. Igrzyska Mazowieckie stoją otworem

2013-06-09 12:00:00 (ost. akt: 2013-06-07 09:18:23)
Gimnazjum nr 1 w Żurominie wygrało turniej rejonowy

Gimnazjum nr 1 w Żurominie wygrało turniej rejonowy

Podziel się:

Gimnazjum nr 1 w Żurominie po sukcesie na wojewódzkim finale turnieju Coca-Cola na swoje konto zapisało kolejny awans. Tym razem podopieczni Wojciecha Błaszkiewicza po zwycięstwie w turnieju rejonowym awansowali na Igrzyska Mazowieckie.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Dwóch przedstawicieli na zawodach rejonowych w piłkę nożną chłopców w kategorii szkół gimnazjalnych miał powiat żuromiński. Na żuromińskim Orliku powiat reprezentowały gimnazja żuromińskie – „jedynka” i „dwójka”, które po losowaniu znalazły się w innych grupach.
Do turnieju awans ze swoich powiatów awans uzyskały zespoły z Baboszewa, Strzegowa, Glinojecka i Pułtuska.
W grupie pierwszej z Gimnazjum nr 1 z Żuromina znalazły się zespoły ze Strzegowa i Pułtuska. Spotkania grupowe były niezwykle wyrównane. Mimo tego, że piłkarsko najlepiej wyglądał zespół Wojciecha Błaszkiewicza, to miał spore problemy z rywalami. Zdobycie bramki przychodziło im z trudem. Szczęście i umiejętności piłkarskie były jednak po ich stronie. Oba spotkania grupowe zakończyły się zwycięstwami, a to dało pierwsze miejsce i bezpośredni awans do finału (nie było półfinałów, zwycięzca grupy automatycznie grał w finale).
W drugiej grupie naszemu przedstawicielowi wiodło się gorzej. Bardzo pechowo Gimnazjum nr 2 zremisowało w pierwszym pojedynku z Gimnazjum z Glinojecka. W drugim pojedynku natomiast po bardzo otwartym spotkaniu, w którym górę wzięły umiejętności strzeleckie nasi przegrali nieznacznie, bo 3:4 z Gimnazjum w Baboszewie. Te dwa wyniki dały żurominianom trzecią lokatę i oznaczało to pożegnanie się z turniejem.
W wielkim finale długo nie oglądaliśmy bramek. Dopiero w drugiej połowie po faulu i rzucie wolnym sprzed pola karnego padł pierwszym gol. Celnym, płaskim strzałem popisał się Karol Podliński. Chwilę później gospodarze podwyższyli stan rywalizacji. Rywale z Glinojecka nie poddali się, ale stać ich było jedynie na bramkę kontaktową. Trzecie miejsce zajęli gimnazjaliści ze Strzegowa.
Relacja z Igrzysk Mazowieckich już w najbliższym numerze Kuriera.

Grupa A
G3 Pułtusk – G Strzegowo 1:2
G Strzegowo – G1 Żuromin 1:2
G1 Żuromin – G3 Pułtusk 3:2

Grupa B
G2 Żuromin – G Glinojeck 0:0
G Glinojeck – G Baboszewo 2:1
G2 Żuromin – G Baboszewo 3:4

O III miejsce
G Baboszewo – G Strzegowo 1:5

Finał
G1 Żuromin – G Glinojeck 2:1

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB