Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Zielona. Strażacy dla dzieci

2013-06-11 12:55:16 (ost. akt: 2013-06-12 09:57:44)
Największą atrakcją była dla dzieci przejażdżka wozem strażackim

Największą atrakcją była dla dzieci przejażdżka wozem strażackim

Autor zdjęcia: fot. ae

Podziel się:

Ochotnicza Straż Pożarna z Zielonej zorganizowała piknik z okazji Dnia Dziecka. Największą atrakcją dla maluchów była przejażdżka wozem strażackim (a jakże, na sygnale). Prezenty dla dzieci przywiozła także posłanka Julia Pitera.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

Ochotnicy z Zielonej na czele z prezesem druhem Jackiem Wypychem przygotowali piknik z okazji Dnia Dziecka. Imprezę zorganizowano przed Domem Strażaka w Zielonej 1 czerwca. Strażacy pokazywali najmłodszym wnętrze bojowego wozu strażackiego, uczyli jak ratować człowieka poszkodowanego podczas wypadku, demonstrowali sprzęt pożarniczy OSP Zielona. Dla najmłodszych zagrała strażacka orkiestra pod batutą kapelmistrza Józefa Rochonia.
Strażacy z Zielonej mieli niecodziennego gościa – posłankę Julię Piterę, która przyjechała do Zielonej wraz z mężem i przywiozła dzieciom mnóstwo prezentów.
Ochotnicy przygotowali dla dzieci również inne atrakcje: konkursy zręcznościowe, ubieranie się w strażacki uniform na czas, ale też cos dla dziewczynek - wybory Miss OSP Zielona.
- Dzień Dziecka z OSP to już u nas tradycja – mówi druhna Ewelina Wypych jedna z głównych organizatorek pikniku – a najważniejsze jest to, że oprócz dobrej zabawy uczymy dzieci, jak postępować w sytuacjach zagrożenia. Co roku widzimy, jak rośnie świadomość społeczeństwa, choćby w zakresie udzielania pierwszej pomocy – dodaje.
Strażacy z OSP szczególnie dziękują osobom, bez których nie udałoby się zorganizować pikniku: Sławomirowi Sosnowskiu „Sklep muzyczny – MUZA” z Żuromina za nagłośnienie pikniku, Cukierni” Magdalenka” z Zielonej za słodkości, Jarosławowi Wypychowi i firmie Sequoia z Warszawy za nagrody, poseł na Sejm Julii Piterze i Lokalnej Grupie Działania Ciechanów za udział w przygotowaniu prezentów.

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kaka #1110025 | 83.14.*.* 11 cze 2013 13:56

  Patrzcie jaką to człowiek ma zawodną pamięć, mieszkam przeszło trzydzięści lat w Zielonej i nie pamiętam aby przy OSP w Zielonej kiedykolwiek organizowany był Dzień Dziecka, muszę podpytać znajomych czy oni pamiętają !!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. zbyszekn.wordpress.com #1109973 | 83.6.*.* 11 cze 2013 13:17

   Co to sie porobilo. Nie wiem dlaczego, ale jakos mi sie zawsze OSP to z Pawlakiem i PSLem kojarzylo :) A tu BEC! - POpis Pani Pitery!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz