Czwartek, 8 grudnia 2016. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Bieżuń. Rozstrzygniecie eliminacji wstępnych.

2013-06-18 12:35:42 (ost. akt: 2013-06-18 12:41:00)
Laureaci konkursu

Laureaci konkursu

Autor zdjęcia: wip

Podziel się:

W dniu 31 maja br. w bieżuńskim Muzeum Małego Miasta w miało miejsce uroczyste podsumowania eliminacji wstępnych do międzynarodowego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pt. Moja Przygoda w Muzeum.

Na konkurs napłynęło 108 prac i ze względu na ich wysoki i wyrównany poziom komisja po burzliwych obradach przyznała dodatkowe nagrody i wyróżnienia. Najwięcej prac wpłynęło w grupie wiekowej 5-9 lat - 50, w grupie 10-12 lat – 35 prac w grupie 13-15 lat 15 prac i 8 prac w grupie 16-19 lat.
- Wszystkie obejrzeliśmy z wielką satysfakcją - mówi przewodniczący komisji Jerzy Piotrowski.
Po krótkim przywitaniu przybyłych gości w tym starosty żuromińskiego Janusza Welenca , młodych laureatów i towarzyszących im rodziców przystąpiono do ogłoszenia wyników konkursu i wręczenia dyplomów i upominków.

- Cieszymy się z sukcesu - mówili Marzena, Rafał i Damian Grablewscy, którzy zdobyli czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych. - Przygoda w Muzeum to bardzo ciekawy temat do rysowania i przekazania tego, co często nie widzi się na co dzień – mówi jedna z laureatek.

W Muzeum nie zabrakło słodkiego poczęstunku i olbrzymiego tortu oraz życzeń z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

- Konkurs ma kilka aspektów – mówi starosta żuromiński Janusz Welenc - Po pierwsze, młody człowiek musi poznać muzeum i jego specyfikę, a więc aspekt poznawczy, po drugie, trzeba to jeszcze wyrazić w formie rysunku, a więc rozwijanie talentu. Jestem zadowolony, że konkurs rozwija się i jest jednym z większych wydarzeń kulturalnych dla młodzieży nie tylko z naszego powiatu, ale również z Mławy, Warszawy czy Mochowa – podsumowuje Janusz Welenc.

Słowa podziękowania należą się też sponsorom nagród : firmie Cedrob SA, Urzędowi Miasta i Gminy Bieżuń, Starostwu Żuromińskiemu, sklepowi KEA Alicji Kłobukowskiej oraz firmie weterynaryjnej Henryka Grześkiewicza z Bieżunia.



Wyniki konkursu
Kat. 5-9 lat
I miejsce Amelia Czyzyk (8 lat) Żuromińskie Centrum Kultury
II miejsce Natalaia Banaszek ( 7 lat) M-GOK Bieżuń
III miejsce Maciej Ciążkowski (9 lat) M-GOK Bieżuń
Wyróżnienia
Kacper Jankowski ( 8 lat) SP nr 6 w Mławie
Olga Grzybowska (8 lat) Niepubliczna Szkoła Podstawowa im.Cervantesa w Warszawie

Kat. 10-12 lat
I miejsce Kinga Szatkowska ( 10 l) Żurominskie Centrum Kultury
II miejsce Oliwia Choroś (12 l) SP nr 6 w Mławie
III miejsce Klaudia Przybyszewska (12l) Żuromińskie Centrum Kultury
Wyróżnienia
Aleksandra Jazińska (12l) Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie
Szymon Grablewski (12l) M-GOK Bieżuń

Kat. 13-15 lat
I miejsce Sylwia Bartczakowska (14l) M-GOK Bieżuń
II miejsce Marzena Grablewska (14l) M-GOK Bieżuń
III miejsce Rafał Grablewski (15l) M-GOK Bieżuń
Wyróżnienia
Michał Lewandowski (13l) Żuromińskie Centrum Kultury
Iza Chmielewska (15l) Publiczne gimnazjum im. gen. Żółtowskiego w Mochowie

Kat 16-19 lat

I miejsce Anna Głąb (16 lat) XXXIII LO Dwujęzyczne im. M. Kopernika w Warszawie
II miejsce Alicja Stempkowska (16 lat) M-GOK Bieżuń
III miejsce Eliza Brdak (16 lat) Żuromińskie Centrum Kultury
Wyróżnienia
Damian Grablewski (16l) M-GOK Bieżuń
Aleksandra Miąskiewicz XXXIII LO Dwujęzyczne im. M. Kopernika w Warszawie

wip

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pokręt #1118163 | 109.243.*.* 19 cze 2013 07:50

    Na tej uroczystości brak kapłana, który to powinien być pasterzem dla owiec a nie ich fryzjerem(mówił Franciszek)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. dominik Szymański #1117487 | 83.6.*.* 18 cze 2013 16:46

      Został popełniony błąd w kategorii wiekowej 10-12 lat ,zapomnieliście mojego wyróżnienia :/

      Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)