Piątek, 20 kwietnia 2018. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Piłka nożna. Żuromińska „jedynka” ze srebrnym medalem

2013-06-23 12:00:00 (ost. akt: 2013-06-21 10:51:36)
Podopieczni Błaszkiewicza ze srebrnymi medalami Igrzysk

Podopieczni Błaszkiewicza ze srebrnymi medalami Igrzysk

Podziel się:

Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej szczęśliwe dla Gimnazjum nr 1 w Żurominie. Podopieczni Wojciecha Błaszkiewicza w Płocku zdobyli srebrny medal. To wielki sukces młodych zawodników z Żuromina.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Kolejny sukces na swoim koncie zapisali zawodnicy z Gimnazjum nr 1 w Żurominie. Po zdobyciu srebrnego medalu na wojewódzkim turnieju Coca-Cola Cup oraz wywalczeniu awansu z juniorskim zespołem Wkry Żuromin do ligi centralnej teraz przyszedł czas na kolejny medal. Żurominianie w Płocku na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wywalczyli srebro.
Po udanych eliminacjach i finałowym zwycięstwie z Gimnazjum z Glinojecka zespół prowadzony przez Wojciecha Błaszkiewicza awansował na Mazowieckie Igrzyska do Płocka. Tam znalazło się osiem najlepszych zespołów z całego województwa, które zostały podzielone na dwie grupy. Żurominianie trafili do grupy z Przasnyszem, Siedlcami i Płockiem. Od pierwszego spotkania trwały zacięte boje o zwycięstwa. Podopiecznym Błaszkiewicza udało się dwukrotnie w spotkaniach grupowych wyjść zwycięsko. Najpierw po golach Karola Podlińskiego pokonali Przasnysz, a później poradzili sobie z Płockiem po dwóch golach Sokołowskiego i jednym Podlińskiego oraz Laskowskiego. Z Siedlcami już wygrać się nie udało, ale to nie przeszkodziło w awansie.
W półfinale naszym zawodnikom naprzeciw stanęli dobrze znani z baraży do wojewódzkiego turnieju Coca-Cola Cup zawodnicy z Gostynina. Tym razem mecz obfitował w więcej emocji niż te spotkanie barażowe, które udało się wysoko wygrać. Żurominianie tym razem mieli więcej problemów. Ostatecznie zwycięstwo zapewniły bramki Dawida Sokołowskiego i Dawida Ptaszka. Awans do finału gwarantował już bardzo duży sukces i co najmniej srebrny medal. Młodzi zawodnicy, wygrywając w finale, mieli okazję na stałe zapisać się w szkolnych annałach, odnosząc największy sukces w historii szkoły na tego typu imprezie. Niestety w finale żurominianom nie powiodło się. Gimnazjum nr 22 z Radomia okazało się za mocne. Mimo, że futboliści z żuromińskiego gimnazjum próbowali odrabiać straty to czasu nie wystarczyło. Żurominianie wyrównali wynik swoich kolegów sprzed sześciu lat i zdobyli srebrny medal.

Gimnazjum nr 1 Żuromin: Karol Podliński, Dawid Ptaszek, Bartosz Laskowski, Dawid Sokołowski, Rafał Rogowski, Artur Lotarski, Kamil Kowalski, Karol Karpiński, Norbert Oszmański, Mateusz Michalik
WYNIKI:
Mecze grupowe
G1 Żuromin - PG Przasnysz 2:1
G1 Żuromin – G5 Siedlce 4:5
G1 Żuromin – G5 Płock 4:3

Półfinał:
G1 Żuromin – G Gostynin 3:2

FINAŁ:
G1 Żuromin - G22 Radom 2:3

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB