Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Zieluń. „Hej, hej bawmy się! Hej, hej, śmiejmy się!”

2013-06-26 09:42:08 (ost. akt: 2013-06-26 09:52:58)
Występy przedszkolaków podczas festynu w Zieluniu

Występy przedszkolaków podczas festynu w Zieluniu

Podziel się:

Festyn rodzinny, który odbył się 15 czerwca przy Zespole Szkół w Zieluniu został zorganizowany pod hasłem „Hej, hej, bawmy się! Hej, hej, śmiejmy się”. Głównym celem festynu było pozyskanie funduszy na unowocześnienie bazy szkoły.

Angelika Szczechowicz
a.szczechowicz@kurierzurominski.pl

Dzień 15 czerwca był dla zielunian, zarówno tych małych, jak i dorosłych bogaty w atrakcje. Mieszkańcy Zielunia wzięli udział w festynie rodzinnym, który został zorganizowany przez dyrektor Zespołu Szkół, panią Marzenę Kąpińską, Radę Rodziców, nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły. Głównym celem tej imprezy było pozyskanie środków na unowocześnienie szkoły w Zieluniu i co za tym idzie, podniesienie komfortu edukacji uczniów.
Impreza rozpoczęła się występem Orkiestry Strażackiej z Zielunia. Następnie swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I-IV. Gościnnie wystąpiła też schola z Dłutowa „Błogosławione nutki”.
Podczas festynu można było obejrzeć sprzęt policyjny, zobaczyć paradę harlejowców i pokaz jazdy ekstremalnej. Amatorzy jazdy konnej mogli przejechać się bryczką lub na kucyku.
Dla dzieci dodatkową atrakcją były zjeżdżalnie, euro bangee, trampolina i samochodziki.
Ponadto podczas festynu można było obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą historię Zielunia, przygotowaną przez Stowarzyszenie „Na Pograniczu” w ramach projektu unijnego „Ukryty skarb”, którego koordynatorem jest pan Marian Kamecki.
Wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych. Kulminacją wieczoru był pokaz fajerwerków oraz puszczanie lampionów.
Na festynie nie zabrakło także wójta gminy Lubowidz, Krzysztofa Ziółkowskiego oraz posła na Sejm RP Tadeusza Woźniaka, który pochodzi z Przerodek.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xyz #1125772 | 89.71.*.* 26 cze 2013 13:19

    Ale wieś!!!!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)