Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Piłka nożna. Niewiele zabrakło

2013-06-29 12:00:00 (ost. akt: 2013-06-28 11:17:17)
Piłkarze Boruty byli o krok finału i szansy na awans

Piłkarze Boruty byli o krok finału i szansy na awans

Podziel się:

Piłkarze Boruty Kuczbork rocznik 1998 rywalizowali na wojewódzkim etapie turnieju Piłkarska Kadra Czeka. W rzutach karnych pożegnali się z grą w finale i stracili szansę na awans na turniej ogólnopolski.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

W Pakosławiu (gm. Iłża, pow. radomski) odbył się wojewódzki turniej ogólnopolskiego turnieju Piłkarska Kadra Czeka. Najlepsze drużyny z województwa mazowieckiego, a wśród nich Boruta Kuczbork, rywalizowały o awans do etapu ogólnopolskiego. Drużyny rozlosowano do dwóch grup, a zwycięskie zespoły miały stworzyć parę finałową, która rozegra decydujący mecz o awans.
- Na odprawie trenerskiej ustalono, że zwycięzcy grup zagrają finał między sobą. Próbowaliśmy z trenerem z Wiskitek przeforsować pomysł z grą tzw. „krzyży”, czyli spotkań półfinałowych zwycięzców grup z zespołami z drugich miejsc, ale nie udało się – mówi Mariusz Kawczyński trener Boruty.
Przepis ten spowodował, że do wyłonienia zwycięzcy grupy, w której rozgrywała swoje mecze Boruta potrzebne były rzuty karne. W pojedynku z gospodarzami turnieju Polonia Iłża padł bezbramkowy remis, a w rywalizacji z Gimnazjum Borkowo Kościelne nasi gracze zwyciężyli 3:0. W takim samym stosunku bramek z Borkowem wygrali też zawodnicy z Iłży. O pierwszym miejscu w grupie zadecydować musiała seria jedenastek pomiędzy Borutą, a Polonią. Niestety te lepiej wykonywali gospodarze, Borucie pozostał tzw. „mały finał”. W meczu o trzecie miejsce bez żadnych kłopotów Boruta wygrała 2:1 z Gimnazjum Wiskitki, tracąc bramkę z rzutu karnego w ostatnich minutach gry.

Skład: Mateusz Wojnowski, Dominik Stańczak, Łukasz Grabski, Mateusz Gajewski, Mateusz Śliwiński, Michał Szeluga, Maciej Narewski, Damian Kociela, Marcin Niszczak, Bartosz Oleksa, Dawid Grajko, Łukasz Płocharski, Bartosz Szymański, Arkadiusz Bogus

Grupa:
Boruta Kuczbork – G Borkowo Kościelne 3:0
Boruta Kuczbork – Polonia Iłża 0:0
Polonia Iłża – G Borkowo Kościelne 3:0

O III miejsce
Boruta Kuczbork – G Wiskitki 2:1

Finał
Polonia Iłża – KS CK Troszyn 0:1

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB