Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Żuromin. „Uwikłani” na scenie ŻCK

2013-07-02 13:02:38 (ost. akt: 2013-07-02 13:09:19)
Uczniowie z ZSP podczas przedstawienia

Uczniowie z ZSP podczas przedstawienia

Podziel się:

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych na scenie Żuromińskiego Centrum Kultury wystawili spektakl „Uwikłani”. Spektakl dotyczył problematyki narkomanii i był elementem Dni Promocji Sportu i Zdrowia, a także częścią ogólnopolskiego programu Profilaktyka a Ty. - Połączenie teatru z muzyką na żywo okazało się trafne – mówi Krzysztof Błaszkiewicz jeden z opiekunów grupy.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

W piątek, 21 czerwca, w sali kinowej Żuromińskiego Centrum Kultury uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie wystawili spektakl „Uwikłani” w ramach Dni Promocji Sportu i Zdrowia, które odbywały się w tym czasie w placówce. Spektakl ten był także częścią ogólnopolskiego programu Profilaktyka a Ty, który odbywał się w Żurominie. Spektakl był efektem pracy grupy muzycznej prowadzonej przez Krzysztofa Błaszkiewicza, a także grupy teatralnej, którą dowodzą Marzena Lorkowska i Beata Gronkiewicz. Dla większości z uczniów był to debiut sceniczny. Spektakl „Uwikłani” to połączenie muzyki z teatrem. Treść oparta była o teksty utworów muzycznych, a dotyczyła problematyki narkomanii, a także przeciwdziałaniu temu zjawisku.
- Połączenie teatru z muzyką na żywo okazało się trafnym połączeniem, ponieważ czterdziestopięciominutowy spektakl nie nudził, a przez cały występ była totalna cisza – mówi opiekun jednej z grup Krzysztof Błaszkiewicz - Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w prace przygotowawcze do tego spektaklu m.in. pracownikom naszej szkoły, dyrektorowi ŻCK, a także szczególne podziękowania kieruję do Marzeny Lorkowskiej, która mimo, że nie pracuje w naszej szkole, to poświeciła dużo swojego czasu wolnego, aby przygotować grupę – kończy Błaszkiewicz.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB