Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Siemiątkowo. Tydzień z kulturą

2013-07-05 09:45:23 (ost. akt: 2013-07-05 09:51:52)
 Tydzień kultury zakończył się wręczeniem nagród i dyplomów

Tydzień kultury zakończył się wręczeniem nagród i dyplomów

Podziel się:

W Szkole Podstawowej w Siemiątkowie w dniach 10 – 14 czerwca po raz kolejny odbyły się obchody Tygodnia Kultury. Z tej okazji przygotowano dla dzieci liczne atrakcje a wyjątkowego charakteru całego przedsięwzięcia dodało udekorowanie szkoły.

Dzieci mogły uczestniczyć w konkursach m.in. czytelniczym pt. „Z książką za pan brat”, Szkolny Mistrz Kultury, konkurs na projekt medalu, konkurs logopedyczny „Wierszyki łamiące języki”, konkurs pt. „Jedz kolorowo, będziesz zdrowy”, konkurs językowy pt. „What do you know about british cultural”. Każdego dnia dzieci miały możliwość obcowania ze sztuką w wydaniu ich szkolnych koleżanek i kolegów z Teatru jednego wiersza. Dzieci przygotowały krótkie inscenizacje na podstawie znanych wierszy m.in. Juliana Tuwima „Spóźniony słowik”, „O Grzesiu kłamczuszku i jego cioci”, Aleksandra Fredry „Paweł i Gaweł”. Jedną z atrakcji było również czytanie dzieciom. W rolę lektorów czytających bajki wcielili się: wójt gminy Siemiątkowo Piotr Kostrzewski, wicedyrektor Wiesława Brzozowska, dyrektor Iwona Grabowska oraz kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej Irena Stępkowska. Dzieci przygotowały krótkie inscenizacje na podstawie znanych wierszy. Nagrody za zajęcie pierwszych miejsc w konkursach otrzymali: Paula Ratka, Kinga Marciniak, Monika Duszyńska, Wiktor Garczewski.
Ewa Jabłońska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. redakcja #1134497 | 212.160.*.* 5 lip 2013 13:11

    Z pewnością strona powinna funkcjonować swoim rytmem, jednak my zdecydowaliśmy się na rytm gazetowy. To znaczy: najpierw artykuł pojawia się w prasie, w środę, następnie te artykuły wędrują na stronę internetową. Codziennie trzy. Czy to słuszna koncepcja? Na pewno ma minusy, ale dla nas ma też plusy. Stąd czasami takie różnice w czasie. Na przykład powyższy artykuł został napisany po siemiątkowskiej imprezie 15 czerwca. Miał wyjść w gazecie 19 czerwca. Niestety z braku miejsca, nie wyszedł. Pojawił się w następnym numerze 24 czerwca, a w internecie dopiero teraz. Z pewnością dla wielu internautów bez sensu jest umieszczanie tego art., ale są też tacy, którzy na niego czekali. Pozdrawiamy i dziękujemy za krytyczne uwagi.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Grzegorz #1134426 | 5 lip 2013 11:31

    Pisanie w dniu 5 lipca o Tygodniu Kultury, który miał miejsce w dniach 10 – 14 czerwca byłoby stosowne na początku XX wieku, ale nie w erze elektronicznych mediów. bo to tak samo gorąca i aktualna informacja jak śmierć Królowej Bony. Czy nie mogło to ukazać się przed tym wydarzeniem jako jego zapowiedź lub tuż po jako relacja na gorąco???? Jeśli p. Jabłońska na napisanie tych kilku zdań potrzebowała aż ok. trzech tygodni, to tylko należy jej współczuć z powodu takiej weny i umiejętności dziennikarskich. Żenada!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz