Sobota, 18 sierpnia 2018. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Piłka nożna. OVB Oldboys z Pucharem Burmistrza

2013-07-06 12:00:00 (ost. akt: 2013-07-05 10:07:41)
OVB Oldboys wraz z burmistrzem Zbigniewem Noskiem po zakończonym turnieju

OVB Oldboys wraz z burmistrzem Zbigniewem Noskiem po zakończonym turnieju

Autor zdjęcia: fot. ab

Podziel się:

OVB Oldboys Żuromin wygrał turniej piłki nożnej z okazji święta miasta i powiatu Dni Żuro Cup 2013. W finale OVB wygrało z Artex Dachy Unitra 2:1. Na trzecim miejscu podium uplasowało się FC Wylazłowo. Puchary najlepszym drużynom oraz wyróżnienia indywidualne wręczał burmistrz Zbigniew Nosek.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Dni Żuro Cup 2013 to święto futbolu w amatorskim wydaniu podczas obchodów tegorocznego święta miasta i powiatu. W sobotni poranek na żuromińskim kompleksie Orlik zgromadziło się blisko setka piłkarzy-amatorów, by rywalizować o miano najlepszej drużyny tegorocznego turnieju. W turnieju wzięło udział sześć zespołów z czołówki tabeli OVB Ligi Miejskiej – Artex Dachy Unitra, Drink Team, FC Wylazłowo, OVB Oldboys Żuromin, Pogromcy Marco-Polo oraz Iskra Kozilas.
Zespoły podzielone zostały na dwie trzyzespołowe grupy. W pierwszej z nich znaleźli się FC Wylazłowo, Iskra Kozilas oraz Drink Team – zespół, który został rozstawiony do grupy A automatycznie ze względu na pozycję ligową w lidze. W grupie B rozstawiony był zespół Artex Dachy Unitra, a do tego zespołu dolosowana Pogromców Marco-Polo, a także OVB Oldboys Żuromin.
W pierwszej grupie trwała bardzo wyrównana walka. W pierwszych dwóch spotkaniach padły remisy. FC Wylazłowo zremisowało z Drink Teamem, a wynik jest dość sprawiedliwy, zważywszy na dużą liczbę bramkowych okazji z obu stron. Iskra Kozilas również zremisowała z FC Wylazłowo i o wszystkim zadecydował ostatni mecz. Iskra pokonała Drink Team, eliminując z dalszej części turnieju swojego rywala i wygrała grupę A.
W grupie B najlepszym zespołem okazał się OVB Oldboy Żuromin, który bilansem bramkowym wyprzedził Artex Dachy Unitra oraz Pogromcy Marco-Polo. W tej grupie o wszystkim decydowały bramki, bo wszystkie drużyny miały taką samą ilość punktów.
W półfinałach nad swoimi rywalami górowały zespoły z grupy B. OVB Oldboys wygrał z FC Wylazłowo, a Artex pokonał Iskrę i w finale doszło do powtórki z rozgrywek grupowych.
Po bardzo wyrównanym spotkaniu na trzydzieści sekund przed końcem zwycięskiego gola zdobył bardziej doświadczony zespół żuromińskich oldbojów i tym samym wywalczył sobie tytuł najlepszego zespołu. Miłym akcentem całego turnieju było również zakończenie boiskowej przygody z piłką wieloletniego zawodnika Wkry oraz piłkarza amatora grającego zarówno wiele lat w zespole żuromińskich oldbojów i Artex Dachy Andrzeja Warmińskiego. Warmiński uhonorowany został pamiątkową statuetką. Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju okazał się Sławomir Dudek (OVB Oldboy), a tytuł bramkarza turnieju trafił do Michała Falkowskiego (FC Wylazłowo).
Wyróżnienia oraz puchary dla najlepszych zespołów wręczał obecny na turnieju burmistrz Żuromina Zbigniew Nosek.Wyniki
Grupa A
FC Wylazłowo – Drink Team 1:1
Iskra Kozilas – FC Wylazłowo 1:1
Drink Team – Iskra Kozilas 1:3

Grupa B
Artex Dachy Unitra – Pogromcy Marco-Polo 0:1
Pogromcy Marco-Polo – OVB Oldboys Żuromin 1:2
OVB Oldboys Żuromin – Artex Dachy Unitra 2:3

Półfinał
FC Wylazłowo – OVB Oldboys Żuromin 0:1
Artex Dachy Unitra – Iskra Kozilas 3:1

O III miejsce
Iskra Kozilas – FC Wylazłowo

Finał
Artex Dachy Unitra – OVB Oldboys Żuromin 1:2

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pulka #1137363 | 94.254.*.* 8 lip 2013 22:15

    Kasa misiu kasa , jak to mawiał Wójcik, ale na tym 9szczeblu?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. gdzie tu zdrowa sportowa rywalizacja? #1135547 | 94.254.*.* 6 lip 2013 18:18

    Ubolewam że piszący relację z tegoż turnieju Nie wspomial ani słowenia otym że mecz grupowy pomiędzy Unitra a Oldbojami był ustawiamy, oj zaraz przepraszam przecież redaktor grał w zespole Unitry.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz