Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Piłka nożna. Dzieci z Football Academy zagrały w Żurominie

2013-07-07 12:00:00 (ost. akt: 2013-07-05 10:19:35)

Podziel się:

Regionalna Liga Orlików i Żaków 2013 zakończona. W niedzielę 30 czerwca na kompleksie Orlik w Żurominie odbył się ostatni turniej z udziałem Skrwy Skrwilno, Pegaza Drobin, Wichru Wielgie oraz Football Academy Żuromin. Gościem specjalnym turnieju był Łukasz Teodorczyk wychowanek Wkry Żuromin, piłkarz Lecha Poznań i reprezentant Polski.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Football Academy Żuromin, a także Wicher Wielgie, Pegaz Drobin i Skrwa Skrwilno te zespoły rywalizowały przez ostatnie kilka miesięcy w Regionalnej Lidze Orlików i Żaków. Regionalna Liga swój finał miała w Żurominie. W minioną niedzielę na kompleksie Orlik odbył się ostatni turniej z tego cyklu.
- Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy zorganizować ostatni turniej ligowy wraz z ceremonią zakończenia – mówi menadżer żuromińskiego oddziału Football Academy Piotr Retkowski. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały medale, nie było przegranych, nie było żadnych klasyfikacji – dodawał Retkowski.
W Żurominie swoje umiejętności prezentowały dzieci z roczników 2003 oraz 2004. Turniej obserwowały rzesze rodziców, którzy to dopingowali swoje pociechy.
- Rywalizowaliśmy z zespołami, które na co dzień grają w ligach. To było widać na boisku. Nam brakuje ogrania w turniejach i ligach, mimo bardzo dużego postępu, jaki zrobili wszyscy z młodych adeptów szkółki – tłumaczy menadżer.
Młodych zawodników z wysokości trybun obserwował wychowanek Wkry Żuromin, a obecnie zawodnik Lecha Poznań Łukasz Teodorczyk. Dla młodych zawodników był on nie lada atrakcją. Przez kilka godzin dzielnie rozdawał dzieciom autografy i pozował do wspólnych zdjęć.

Piotr Retkowski
Manager żuromińskiego oddziału FA
Ten turniej to uwieńczenie ligowych zmagań czterech zespołów. Cieszę się, że Żuromin miał ten zaszczyt zorganizować turniej i ceremonię zakończenia ligi. To była czysto towarzyska liga, nie było zwycięzców ani przegranych. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale. Dziękuje z tego miejsca rodzicom dzieci za wszelką pomoc, pracownikom Orlika i klubu Wkra Żuromin, a także sponsorom, bez których impreza ta nie mogła by się odbyć – OVB Allfinanz, Świąt Wędlin JBB Łyse, piekarni Dyszkant, market budowlany Mrówka oraz Restauracja u Rucińskich.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB