Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Kuczbork. Protesty mieszkańców przyniosły skutek, inwestor wstrzymuje budowę

2013-07-08 11:22:15 (ost. akt: 2013-07-08 11:23:19)
W tym miejscu powstać miało 20 kurników. według obietnic ma być ich 5

W tym miejscu powstać miało 20 kurników. według obietnic ma być ich 5

Podziel się:

Protesty mieszkańców gminy Kuczbork przyniosły efekt. Na skutek podjętych działań przez mieszkańców inwestor, jak poinformował zainteresowanych w oficjalnym piśmie wójt Tadeusz Burakowski, wstrzymuje budowę kolejnych kurników i zobowiązał się do wykonania dodatkowego pasa zieleni wokół budowanych obiektów.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Zjednoczone siły mieszkańców Kuczborka protestujących przeciwko budowie ferm wielkotowarowych przynoszą efekty. Mieszkańcy gminy, na czele których stanęli sołtys Adam Głuszek, a także radny Wojciech Jarzynka zorganizowali akcję zbierania podpisów pod protestem oraz przeprowadzili szereg akcji towarzyszących. Spotkania z władzami gminy i powiatu, posłanką Julią Piterą, protest w Warszawie oraz podczas wizyty wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego w Żurominie to tylko niektóre z podejmowanych przez protestujących kroków, by powstrzymać budowę nowych obiektów na terenie gminy. W rezultacie prężnie działającym manifestantom udało się osiągnąć sukces.

Powstanie pięć aktualnie budowanych kurników, kolejnych nie będzie
Aktualnie trwająca w Kozielsku budowa kolejnych kurzych ferm nie została powstrzymana. Pięć budowanych kurników powstanie. Kolejne mają się już nie pojawić. Takie zapewnienie od inwestora otrzymał Wójt Gminy Kuczbork-Osada Tadeusz Burakowski podczas rozmów w Urzędzie Gminy i poinformował o tym protestujących w oficjalnym piśmie. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców gminy. Nowych kurzych ferm, zgodnie z planami, miało w Kozielsku być aż dwadzieścia, a przypomnijmy, że na tym terenie znajduje się już jeden olbrzymi kompleks ferm.
Na skutek protestów inwestor zobowiązał się także do wykonania dodatkowego pasa zieleni wokół budowanych kurników, a także ma nieodpłatnie przekazać pas gruntu pod projektowaną ścieżkę rowerową, która łączyć będzie Kuczbork z Kozielskiem.

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kordian #1173103 | 194.105.*.* 16 sie 2013 15:09

  Witam, w naszej gminie jest podobny problem. Ma powstać ferma drobiu na 100tys sztuk (ok.600DJP) w pobliżu zabudowań mieszkalnych. Proszę o jakieś użyteczne informację do kogo się zgłosić i jak to zablokować. Pozdrawiam.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. info #1137320 | 83.31.*.* 8 lip 2013 21:46

   W przyszłym roku po wyborach dopiero da wam szkołę kiedy cztery lata będą przed nimi. Ale jak w Elblągu referendum i PiS do władzy a wtedy będzie porządek w Gminie Kuczbork.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. SWOJAK #1137086 | 83.6.*.* 8 lip 2013 17:57

    Sukces radnego i sołtysa chwilowy i kruchy jak bańka mydlana

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. SWOJAK #1137078 | 83.6.*.* 8 lip 2013 17:54

     Pamiętajmy, że się tylko wstrzymał a nie zrezygnował z dalszej budowy. To jest różnica. Za rok dokończy zaplanowaną budowę tych 20 kurników. Poszedł na układ z Gminą i Wójtem aby trochę przed przyszłorocznymi wyborami społeczeństwo dało spokój Wójtowi, a i sprawa kurników przycichła. Niech pokażą dokumenty na rezygnację podkreślam rezygnację z dalszej budowy, a nie oświadczenie o wstrzymaniu po rozmowie w Gminie. Przecież ma już pozwolenie więc rozmowa nie może zabronić budowy, a nikt nie zakazał dalszej budowy. Pamiętajcie mydlenie oczu i uszu mieszkańcom przez inwestora i Wójta.

     Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz