Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Rada Powiatu apeluje w sprawie kurników

2013-07-09 11:17:52 (ost. akt: 2013-07-09 11:20:51)
Radni opracowali apel w sprawie kurników i chlewni powstających na terenie powiatu

Radni opracowali apel w sprawie kurników i chlewni powstających na terenie powiatu

Podziel się:

Rada Powiatu Żuromińskiego na sesji 25 czerwca przyjęła apel w sprawie koncentracji wielkofermowej na terenie powiatu żuromińskiego. Apel zostanie przekazany Prezesowi Rady Ministrów, Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministrowi Środowiska, Ministrowi Gospodarki, Marszałkowi Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, posłom z okręgu wyborczego nr 16 oraz przewodniczącym klubów parlamentarnych.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl
Radni Powiatu Żuromińskiego poparli apel Rady Gminy Kuczbork Osada uchwalony 1 marca 2013 roku w sprawie nadmiernej koncentracji wielkofermowej hodowli na terenie Gminy Kuczbork Osada. W apelu zwraca się uwagę na fakt, że negatywny wpływ wielkofermowych hodowli trzody i drobiu na środowisko i zdrowie człowieka nie jest zbadany. Raporty dotyczące oceny jakości powietrza w województwie mazowieckim nie obejmują substancji takich jak amoniak i siarkowodór, które są głównym źródłem uciążliwości zapachowych w związku z hodowlą zwierząt. Rada Powiatu w swoim apelu zaproponowała również rozwiązana prawne w tym zakresie. Dotyczą one m.in. wprowadzenia przepisów określających poziom substancji w powietrzu będących źródłem uciążliwości zapachowych, wprowadzenie zakazu budowy kurników i chlewni w okolicy miejsc zamieszkałych przez ludzi, budowy zakładów utylizacji w zależności od ilości ferm drobiu na terenie o dużej koncentracji hodowli, przy budowie kurników i chlewni brania pod uwagę te już istniejące i sumowanie ich wpływu na środowisko. Radni podjęli decyzję, że ich apel zostanie przekazany przekazany Prezesowi Rady Ministrów, Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministrowi Środowiska, Ministrowi Gospodarki, marszałkowi Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz posłom z okręgu wyborczego nr 16 oraz przewodniczącym klubów parlamentarnych.

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ...... #1138342 | 164.127.*.* 9 lip 2013 21:25

    Mało łysych w Radzie Powiatu,łysi to mądrzy ludzie,są o stopę w rozwoju przed owłosionymi,jakby wcześniej zeszli z drzewa w walce o kobietę.Łysi sformułowali by inny,lepszy apel albo nawet dwa apele.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Pokręt #1138165 | 46.112.*.* 9 lip 2013 18:17

    Ja apeluję do siebie(Nie ma do kogo apelować bo wszyscy wsadzają na budżetówkę swoich) by ograniczyć koncentrację ludzi w zakładach budżetowych.Ci ludzie wydzielają dużo gazów cieplarnianych,kawę parzyć mogą w domu,w kawie jest kofeina a to narkotyk.jedno jest pocieszające,regularnie płacą podatki i podnoszą srednią krajową a przewracają tylko papiery.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz