Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Żuromin. Skolmowska – Karpińska i Lemańska nie będą dyrektorkami

2013-07-09 11:22:15 (ost. akt: 2013-07-09 11:25:50)
Marię Skolmowską – Karpińską zastąpi inny dyrektor w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych

Marię Skolmowską – Karpińską zastąpi inny dyrektor w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych

Podziel się:

Dwa konkursy na dyrektorów ogłoszone przez Starostwo Powiatowe w Żurominie przyniosły duże zmiany. Maria Skolmowska – Karpińska nie będzie już dyrektorem ZSP w Żurominie a Halina Lemańska przestanie pełnić funkcję dyrektora Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Konkursy wzbudziły spore kontrowersje, gdyż nowa dyrektorka PP-P jest córką radnego powiatowego i członka Zarządu Powiatu Bernarda Jabłońskiego.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Konkursy na stanowiska dyrektorów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie i Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej odbyły się 26 czerwca. Dotychczasowe dyrektorki placówek przegrały. Komisje konkursowe zaproponowały, na funkcję dyrektora ZSP w Żurominie nauczyciel Wojciecha Smoliński a na dyrektorem Poradni Agnieszkę Jabłońską – Witak. Ostateczna decyzję co do powołania dyrektorów podejmie Zarząd Powiatu na posiedzeniu w środę 3 lipca. Zarząd może, ale nie musi powołać osoby wyznaczone przez komisje na stanowiska dyrektorów.


Tylko 3 głosy na Skolmowska – Karpińską

Maria Skolmowska – Karpińska funkcję dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych pełniła od 2000 roku czyli przez ostatnie 13 lat. W tym roku rywalizowała o to stanowisko z nauczycielem Wojciechem Smolińskim. Jego kandydaturę poparło 5 z 9 członków komisji konkursowej. Na dotychczasowa dyrektor zagłosowały 3 osoby. Jedna osoba wstrzymała się od głosu.
Komisja konkursowa na dyrektora ZSP Janusz Welenc (przewodniczący komisji, Michał Bodenszac i Joanna Jucewicz - Morawska (przedstawiciele organu prowadzącego szkołę,  Agata Pawłowska i Jolanta Jasińska(przedstawiciel organu sprawującego nadzór pedagogiczny), Andrzej Staroń (przedstawiciel Rady Pedagogicznej), Dorota Borkowska (przedstawiciel Rady Rodziców ZSP,  Marzena Więckowska (Prezes Oddziału Powiatowego ZNP), Zbigniew Bojarski (członek międzyzakładowej organizacji związkowej NSZZ "Solidarność”)

Większość poparła Agnieszkę Jabłońską – Witak

7 – osobowa komisja konkursowa większością głosów poparła kandydaturę Agnieszki Jabłońskiej – Witak na stanowisko dyrektora Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Ta kandydatura wywołała lawinę dyskusji, ponieważ przedstawiciele komisji wskazali córkę radnego powiatowego Bernarda Jabłońskiego. My jednak nie mamy podstaw przypuszczać, że komisja kogokolwiek faworyzowała. Zdajemy również sobie sprawę, że każdy kandydat, który spełnia stawiane wymogi, może zostać dyrektorem. Nawet jeśli ów kandydat jest córką radnego. Halina Lemańska dyrektorem Poradni była przez ostatnie 5 lat.

Zarząd Powiatu powołuje dyrektorów jednostek organizacyjnych na kadencję trwająca 5 lat. Istnieje również możliwość powołania dyrektora bez ogłaszania konkursu. I nam się wydawało, że taki proceder jest stosowany w przypadku, kiedy kandydat na dyrektora spisuje się na swym stanowisku dobrze. Taka praktyka, jak tłumaczy nam dyrektor Wydziału Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego Joanna Jucewicz – Morawska, nie jest stosowana przez Zarząd Powiatu Żuromińskiego.

- W historii funkcjonowania Powiatu Żuromińskiego zawsze z końcem kadencji był ogłaszany konkurs na dane stanowisko – mówi Jucewicz – Morawska.
W przypadkach, gdy do konkursu na dyrektora zgłosi się jeden kandydat i jest to osoba, która dotychczas pełniła tę funkcje, Zarząd może powołać ją na kolejne 5 lat bez przeprowadzenia konkursu. Tym razem jednak kandydatów nie brakowało. Konkursu odbyły się i przyniosły zmiany.

Skład komisji konkursowej na dyrektora poradni Mieczysław Olszlegier (przewodniczacy komisji) Jerzy Rzymowski i Iwona Jakowska (przedstawiciele organu prowadzącego Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną), Agata Pawłowska i Jolanta Jasińska(przedstawiciel organu sprawującego nadzór pedagogiczny), Małgorzata Wiśniewska (przedstawiciel Rady Pedagogicznej Poradni), Marzena Więckowska (Prezes Oddziału Powiatowego ZNP)

Komentarze (84) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mela #1199957 | 83.31.*.* 18 wrz 2013 19:31

  Ciekawi mnie w jakim obuwiu Piłatowa prowadzi lekcje wf-u?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. gra w Donka #1159728 | 188.33.*.* 2 sie 2013 13:52

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. http://zmienpremiera.pl/

 3. zobacz #1158876 | 31.174.*.* 1 sie 2013 17:57

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. http://vod.gazetapolska.pl/4827-rzadowe- progi-bezkarnosci-jan-pietrzak-felieton

 4. vincent #1157905 | 31.174.*.* 31 lip 2013 18:58

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. http://www.youtube.com/watch?v=unyox1kY8 Pw&feature=c4-overview&list=UUB-MOAnRB9z M4qFGnjdBp5Q

 5. śmiech #1157088 | 83.17.*.* 30 lip 2013 21:30

  Pani z Bieżuniu zostanie dyrektorem Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej - śmieszne - jej córka jest postrachem rówieśników w szkole, bije i zaczepia inne dzieci - ciekawe dlaczego nie potrafi wpłynąć na zmianę zachowania córki skoro jest taką świetną specjalistką...

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (84)