Poniedziałek, 23 kwietnia 2018. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Powiat. Skargę na lekarza rozpatrzy Białczak

2013-07-11 08:24:45 (ost. akt: 2013-07-11 08:26:27)
 - Lekarz ze względów medycznych musiał postąpić tak a nie inaczej – mówił Białczak

- Lekarz ze względów medycznych musiał postąpić tak a nie inaczej – mówił Białczak

Podziel się:

Skarga na żuromińskiego chirurga, która wpłynęła do Rady Powiatu została przekazana do rozpatrzenia dyrektorowi szpitala Zbigniewowi Białczakowi. Taką decyzję podjęli radni na sesji 25 czerwca

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Do Rady Powiatu Żuromińskiego wpłynęła skarga na lekarza żuromińskiego szpitala. Sprawa dotyczy pani Aliny z Będzymina. O zdarzeniu pisaliśmy w Kurierze. Przypomnijmy: kobieta z poparzeniami ciała trafiła do szpitala w Żurominie. Po dwóch tygodniach pobytu na oddziale chirurgicznym pacjentka otrzymała od lekarza informację, że jej stan jest dobry. Lekarz wypisał panią Alinę do domu. Miałą ona co dwa dni przyjeżdżać na zmianę opatrunków. W domu stan pacjentki jednak się pogarszał. Gorączkowała, a rany na poparzonych nogach się nie goiły. Rodzina kobiety prosiła o ponowne przyjęcie jej do szpitala. Tak jednak się nie stało. Kobieta w konsekwencji trafiła do szpitala w Sierpcu. Tam leczono ją kilka tygodni i stan jej określono jako bardzo poważny.

Podczas sesji 25 kwietnia skargę przekazano do rozpatrzenia komisji rewizyjnej Rady Powiatu. Komisja zdecydowała o przekazaniu sprawy do rozpatrzenia dyrektorowi szpitala. W uzasadnieniu radni podali, że zdarzenie dotyczy pracownika i w takich przypadkach powinien rozpatrywać skargę przełożony:
- Doktor jest pracownikiem dyrektora szpitala i zgodnie z Kodeksem Postępowania Administracyjnego Komisja Rewizyjna wnosi o przekazanie jej do pracodawcy z wnioskiem o jej rozpatrzenie i poinformowanie o sposobie rozwiązania sprawy – mówił na sesji przewodniczący Komisji rewizyjnej Ryszard Dobiesz – Uważamy, że jeżeli dyrektor zatrudnia doktora, to też ma prawo od niego oczekiwać określonego poziomu porad medycznych.
Dyrektor ma sprawdzić, a następnie poinformować radę, czy zarzuty zawarte w skardze pacjentki się potwierdziły czy okazały bezzasadne. Dyrektor szpitala poinformował radnych, że już wcześniej rozpoczął wyjaśnianie tej sprawy.
- Stosowne notatki służbowe znalazły się u mnie na biurku – mówił Zbigniew Białczak – Stanowisko chirurga jest zupełnie odmienne. Lekarz ze względów medycznych musiał postąpić tak a nie inaczej.

Skarga do rozpatrzenia dyrektorowi szpitala została przekazana przy 3 głosach przeciw i 3 wstrzymujących.

Po wstępnej informacji Białczaka na ten temat należy spodziewać się, że skarga będzie bezzasadna.

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ooo #1141437 | 164.127.*.* 12 lip 2013 20:42

  A ta skarga to na którego lekarza? Urbańskiego ?zdaje się że był dyrektorem a bialczak jego zastępca. , więc jaki będzie finał ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. www #1140251 | 79.191.*.* 11 lip 2013 21:33

  Tak mogą kpić z mieszkańców tylko władze PSL.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. j #1139779 | 31.0.*.* 11 lip 2013 12:13

  paranoje to dzieją sie w żuromińskim szpitalu mało kto stamtąd wychodzi zywy

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Pokręt #1139581 | 164.127.*.* 11 lip 2013 08:56

  Jakby pacjentka wyzdrowiała,to dziękowałaby Bogu,jak gorączkowała to winny lekarz.A może mści się na lekarzu bo chciała tramal a ten jej nie przepisał?Jak najbardziej,sprawę trzeba wyjaśnić,a może w tym czasie kobieta zachorowała na grypę,dwie choroby skumulowały sie i mogła się przenieść do krainy wiecznych łowów.Ale to trzeba mówić lekarzowi,lekarz nie jest uzdrowicielem jak ten co był na Narodowym.Swoją drogą miała szanse na cudowne uleczenie,czemu z tego nie skorzystała,czyż jest słabej wiary?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. EHMMM #1139571 | 178.42.*.* 11 lip 2013 08:43

   Jakże miało by być inaczej. Skargę jeszcze trzeba było przekazać samemu chirurgowi który leczył pacjentkę żeby sam siebie ocenił. PARANOJA!!!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz