Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Bieżuń. Znaleziono zwłoki 62 – letniego mężczyzny. Leżały w mieszkaniu pół roku

2013-07-12 08:39:44 (ost. akt: 2013-07-12 14:51:38)
Zwłoki przekazano mławskiej prokuraturze

Zwłoki przekazano mławskiej prokuraturze

Podziel się:

W Bieżuniu przy ulicy Warszawskiej 8 rodzina znalazła zwłoki 62- letniego Stanisława Dobrosielskiego. Ciało było w stanie rozkładu. Wstępne ustalenia wskazują, że mężczyzna z mieszkania nie wychodził już od pół roku.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

Zwłoki Stanisława Dobrosielskiego 62 – letniego mieszkańca Bieżunia znalazła w domu przy ulicy Warszawskiej 8 w Bieżuniu jego siostra. Było to w poniedziałek tuż po godzinie 12. Zwłoki bieżunianina były w stanie rozkładu. Mężczyzna nie żył najprawdopodobniej już od pół roku.

Policja w specjalnym sprzęcie

Ciało bieżunianina było już w znacznym stadium rozkładu. W pomieszczeniach, gdzie znaleziono mężczyznę, panował przeraźliwy odór. Policjanci, żeby wykonać czynności śledcze, weszli do pomieszczenia w specjalistycznym sprzęcie.
Ciało 62-latka przekazano prokuraturze. Na dziś trudno ustalić, czy do śmierci Dobrosielskiego przyczyniły się osoby trzecie. Policja takiej wersji nie wyklucza.

Pół roku nikt nie interesował się mężczyzną

Fakt, że przez pół roku nikt nie interesował się losami mężczyzny, wydaje się dziwny. Przecież Stanisław Dobrosielski miał rodzinę, przecież miał sąsiadów. Jak poinformował nas rzecznik Komendy Powiatowej Policji sierżant sztabowy Tomasz Wnuk nikt nie zgłaszał zaginięcia mężczyzny.
Okazuje się, że losem mężczyzny nikt się nie interesował, ponieważ nie utrzymywał on kontaktów z najbliższą rodziną. Mieszkańcy Bieżunia mówią o tym, że był z nią w konflikcie. Sąsiedzi natomiast przyzwyczajeni byli do tego, że 62-latka nie ma w domu. Pracował on jako rzeźnik poza Bieżuniem. Lubił też dłużej przebywać poza domem u znajomych. Mieszkańcy Bieżunia mówią, że zdarzało mu się przez dłuższy okres pić.

Remont

Jak się dowiedzieliśmy, dom w Bieżuniu przy Warszawskiej 8 nie był wyłączną własnością Stanisława Dobrosielskiego. Część domu należy do jego siostry. Ta część miała być remontowana i to właśnie dlatego na miejscu pojawiła się siostra nieżyjącego mężczyzny. Zastała makabryczny widok.

Policja apeluje

Rzecznik prasowy KPP Żuromin sierżant sztabowy Tomasz Wnuk przestrzega, że nie wolno nam zapominać o sąsiadach.
- Nie bójmy się zgłosić na policję, jeżeli niepokoi nas dłuższa nieobecność kogoś. Nikomu tym nie zaszkodzimy, a możemy pomóc – tłumaczy Wnuk.

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pokręt #1141085 | 46.112.*.* 12 lip 2013 16:09

  Siostra,pewnie w kościele każdej niedzieli tak się z bratem lubiła,że jak miała remontować chałupę to wpadła się z nim rozmówić.Kochająca rodzinka,przed remontem należy przeprowadzić sprawę spadkową,może całą chałupe da się wyremontować jak Stasiek w krainie wielkich łowów.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  1. redakcja #1140969 | 212.160.*.* 12 lip 2013 14:30

   Co do rzetelności. To właśnie dziennikarze gazety byli na miejscu, robili zdjęcia, rozmawiali o całej sytuacji. Czy to nie jest elementem rzetelności. To są wiadomości z pierwszej ręki.

   Ocena komentarza: warty uwagi (18) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. redakcja #1140960 | 212.160.*.* 12 lip 2013 14:27

   Bieżunianko. Redaktor sobie nie wymyśla takich rzeczy. Otrzymuje informacje, które uzyskał na miejscu. Nie mogą być one oficjalne, gdyż takie podane zostaną po stosownych badaniach. Jeśli Pani widziała mężczyznę w maju, to obala Pani tę informację. Co Panią naprawdę tak uraziło?

   Ocena komentarza: warty uwagi (18) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Biezunianka #1140728 | 81.156.*.* 12 lip 2013 12:00

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Dziekuje za szybkie odpowiedzi.ASEKURANCTWO-postepowanie majace zabezpieczyc przed ponoszeniem odpowiedzialnosci za sprawe ktorej wynik nie jest jeszcze wiadomy.Nie musicie juz zagladac do slownika...

  4. Biezunianka #1140658 | 81.156.*.* 12 lip 2013 11:19

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Znam znaczenie slowa PRAWDOPODOBNIE ale niestety nie widze go w tresci tytulu,chyba zapomnieliscie dodac....ale cel osiagniety,robi wrazenie!

   Pokaż wszystkie komentarze (12)