Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Piłka nożna. Wkra najlepsza w województwie w turnieju LZS

2013-07-13 12:00:00 (ost. akt: 2013-07-12 10:56:42)
Wkra wygrała turniej w Goleszynie. Na zdjęciu także inni uczestnicy imprezy w Goleszynie

Wkra wygrała turniej w Goleszynie. Na zdjęciu także inni uczestnicy imprezy w Goleszynie

Podziel się:

Zespół złożony z piłkarzy nożnych Wkry Żuromin wygrał mazowiecki turniej LZS rozegrany w Goleszynie. Piłkarze z Żuromina wywalczyli awans na finały centralne.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Eliminacje w Żurominie…

Turniej eliminacyjny z udziałem zespołów ZSP Żuromin, LO Żuromin i Wkry Żuromin pokazał jak spora jest różnica między szkolnymi zespołami, a drużyną występującą w rozgrywkach ligowych. Czwartoligowi gracze z Żuromina nie dali żadnych szans swoim rywalom. Wszystkie spotkania wygrali zdecydowanie i wywalczyli awans w sposób niepodważalny.

… a finał w Goleszynie

Po wygranych eliminacjach przyszedł czas na turniej o zasięgu wojewódzkim. Zespół z Żuromina pojechał do Goleszyna, aby tam rywalizować z innymi zespołami z Mazowsza, który wygrały swoje turnieje regionalne. W Goleszynie zjawiło się pięć zespołów – Skra Drobin, Gimnazjum Radziejowice, Jupiter Koszewnica, Oskar Przysucha, a także Wkra Żuromin. Mecze toczone były w systemie każdy z każdym. Tak jak w eliminacjach, tak też na mazowieckim turnieju Wkra nie miała sobie równych. Od pierwszych minut każdego ze spotkań nasz zespół uzyskiwał przewagę i grał bardzo skutecznie, o czym boleśnie przekonywali się kolejni rywale. Żaden z zespołów nie potrafił nawiązać rywalizacji z żuromińską drużyną. Skra Drobin, która podobnie jak Wkra wygrała wszystkie swoje pojedynki w starciu z zespołem z Żuromina nie miała szans. Katem zespołu z Drobina okazał się Tomasz Kamiński zdobywca czterech bramek w tym spotkaniu.

Skład: Mateusz Bieranowski, Rafał Kruk, Bartosz Narewski, Bartosz Żelazny, Dominik Stopczyński, Bartłomiej Nowacki, Robert Piotrowski, Kamil Gatyński, Tomasz Kamiński

Wyniki:
Wkra Żuromin – Oskar Przysucha 6:1
Wkra Żuromin – Radziejowice 10:1
Wkra Żuromin – Jupiter Koszewnica 8:3
Wkra Żuromin – Skra Drobin 5:0

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB